Reklama

Kraj

Morawiecki o byłych i obecnych współpracownikach Gowina: z każdym rozmawiam i szanuję wszystkie wybory

PAP
Dodano: 18.08.2021
55665_40106998_40106992
Share
Udostępnij
Ministrowie z partii Porozumienie złożyli rezygnacje; z każdym rozmawiam i szanuję wszystkie wybory – podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki. Chwalił też kompetencje i doświadczenie Andrzeja Gut-Mostowego, który pozostał w rządzie jako wiceminister rozwoju i technologii.
W zeszłym tygodniu lider Porozumienia Jarosław Gowin został odwołany z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Do dymisji podali się też wówczas inni członkowie rządu związani z Porozumieniem.
 
Wśród nich znaleźli się Marcin Ociepa (wiceszef MON), Grzegorz Piechowiak (wiceszef MRPiT), Wojciech Murdzek (wiceminister edukacji i nauki), Iwona Michałek (wiceszefowa MRPiT) oraz Andrzej Gut-Mostowy (wiceszef MRPiT). Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Iwony Michałek, która pozostała z Jarosławem Gowinem w Porozumieniu. Pozostali wiceministrowie: Ociepa, Piechowiak, Murdzek i Gut-Mostowy odeszli z Porozumienia, pozostali w klubie PiS, ich dymisje nie zostały przyjęte – i utrzymali stanowiska wiceministrów. Piechowiak i Gut-Mostowy zostali powołani na wiceministrów w nowym resorcie rozwoju i technologii.
 
Gowin, pytany decyzje swych byłych i obecnych kolegów partyjnych, odparł m.in: "dla każdego z nas to był czas próby; jedni zdali ją lepiej, inni gorzej".
 
Premier Mateusz Morawiecki powiedział w środę w Skrzypnem (woj. dolnośląskie), że po odwołaniu Gowina rozmawiał z każdym z polityków Porozumienia. "Ministrowie z partii Porozumienie złożyli rezygnacje i z każdym rozmawiam, również z panią minister Michałek. Zadzwoniłem do niej pytając ją jak widzi swoją przyszłość i szanuję wszystkie wybory. Z panem ministrem Gut-Mostowym przeprowadziłem rozmowę ex post, rozmowę dotyczącą turystyki, wzmocnienia działań w obszarze turystyki. Ja jestem mu wdzięczny przede wszystkim za to, ze chce dalej prowadzić swoje działania merytoryczne, organizacyjne, operacyjne" – podkreślił Morawiecki.
 
Jak dodał, Gut-Mostowy to fachowiec. "To jest jeden z autorów tej tarczy dla samorządów południowej Polski. Wiadomo, że południowa Polska żyła i żyje cały czas w dużym stopniu z turystyki, a COVID-19 tę turystykę bardzo mocno poturbował. To właśnie pan minister Gut-Mostowy zaproponował ten program. Rozmawialiśmy już wtedy, 10 miesięcy temu obserwowałem jego działania nastawione bardzo mocno na promocję turystyki" – zaznaczył szef rządu.
 
W jego ocenie Polska wciąż w niewystarczającym stopniu korzysta ze swego potencjału turystycznego. "Pan minister Gut-Mostowy podjął decyzję o pozostaniu w rządzie. Bardzo się cieszę, ze będzie mógł dalej służyć nam obywatelom i rządowi swoją radą i swoim doświadczeniem" – zaznaczył premier.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy