Reklama

Kraj

Premier: poprosiłem o przyspieszenie prac nad projektem ws. mieszkań bez wkładu własnego

Karolina Kropiwiec, Jakub Borowski/PAP
Dodano: 10.08.2021
55500_40040077_40039888
Share
Udostępnij
Poprosiłem o przyspieszenie prac, tak aby w ciągu paru tygodni powstał projekt ustawy o gwarancji przez państwo wkładu własnego na zakup mieszkania dla małżeństw do 40. roku życia – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu na briefingu prasowym wskazywał, że Skarb Państwa stać na to, aby gwarantować wkład własny na zakup mieszkania dla młodych rodzin.
 
"To program, który ma skompensować ten odwieczny deficyt w Polsce – brak mieszkań, brak +czterech kątów+. To było i jest marzenie wielu młodych polskich rodzin, także tych, którzy w poszukiwaniu lepszego życia musieli za ocean czy kanał La Manche emigrować" – powiedział premier.
 
Dlatego – jak dodał – zwrócił się do Rządowego Centrum Legislacji o przyspieszenie prac w tym zakresie. "Tak, żeby w krótkich paru tygodniach powstał całościowy projekt ustawy (…) o gwarancji wkładu własnego dla małżeństw do 40. roku życia" – zapowiedział Morawiecki.
 
Zaznaczył, że propozycja będzie także zakładała wsparcie "na powiększenie mieszkania". "Jak ktoś już ma swoje mieszkanie, spłaca kredyt hipoteczny(…), to żeby państwo też pomogło w polepszeniu standardu" – dodał szef rządu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy