Reklama

Kraj

Kaczyński od niedzieli rusza w trasę z promocją Polskiego Ładu

Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 09.07.2021
54966_kaczynski
Share
Udostępnij
Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński od najbliższej niedzieli rusza w Polskę z promocją Polskiego Ładu; do końca miesiąca chce odwiedzić kilkanaście miejscowości – na początek Rypin i Mławę – wynika z informacji PAP w PiS.
 
Podczas niedawnego Kongresu PiS, na którym wybrano Kaczyńskiego na kolejną kadencję jako szefa partii, delegaci podjęli też kilka uchwał, w tym dotyczącą Polskiego Ładu, w której zobowiązano partyjne struktury do "aktywnego propagowania założeń Polskiego Ładu".
 
"Prezes chce dać przykład naszym działaczom, dlatego również i on rusza w trasę po kraju z promocją Polskiego Ładu. Planuje być w tym równie aktywny co premier Mateusz Morawiecki" – mówił PAP polityk z otoczenia szefa PiS.
 
Jak dodał, plan zakłada że Kaczyński do końca lipca co tydzień będzie odwiedzał inny region kraju. "Planujemy, że do końca miesiąca odwiedzi kilkanaście miejscowości. W tą niedzielę spotka się z mieszkańcami Rypina oraz Mławy" – powiedziało PAP źródło w PiS.
 
W kolejnym tygodniu Kaczyński odwiedzić ma prawdopodobnie m.in. województwo lubelskie.
 
Według źródeł w PiS, spośród najważniejszych polityków PiS, poza Kaczyńskim, objazd po kraju z Polskim Ładem kontynuować w lipcu będzie premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także b. premier Beata Szydło. Ponadto z mieszkańcami spotykać będą się również ministrowie, parlamentarzyści oraz działacze partii.
 
"Chcemy, aby takie spotkania promujące Polski Ład odbyły się w każdym powiecie. Łącznie planujemy kilkaset takich spotkań" – mówił PAP niedawno jeden z polityków PiS.
 
PiS planuje w sierpniu zrobić krótką przerwę z objazdem i ponownie ruszyć w Polskę we wrześniu.
 
Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy