Reklama

Kraj

Tusk: nikt nie zabierze 500 plus; temat jest zamknięty

Mateusz Mikowski, Piotr Śmiłowicz/PAP
Dodano: 04.07.2021
54897_donald
Share
Udostępnij
Nikt nikomu nie zabierze 500 plus. To co dała poprzednia władza zostanie utrzymane. Temat jest zamknięty – powiedział w niedzielę lider PO Donald Tusk. Przyznał się też do błędu w kwestii podniesienia wieku emerytalnego.
 
Tusk odpowiadając na liczne pytania podczas konferencji prasowej w niedzielę powiedział, że ma bardzo krytyczną ocenę obecnych działań kościoła. Jak dodał, to co stało się z kościołem jest jednym z najistotniejszych problemów dla Polaków. "Nie dajcie sobie wmówić, że kościół jest atakowany przez socjaldemokratów czy ludzi myślących liberalnie albo przez polską młodzież albo kobiety. Nie, kościół jest dzisiaj niezwykle mocno atakowany przez negatywne zjawiska w obrębie kościoła" – mówił lider PO.
 
"Wewnątrz kościoła są siły, które niszczą kościół. Na zewnątrz kościoła są siły, które niszczą kościół. PiS Kaczyński są tego najlepszym przykładem. Zawłaszczenie kościoła przez polityków takich jak Kaczyński i PiS jest ciosem śmiertelnym w polski kościół. Niezdolność poważnej rozmowy w kościele o pedofilii to są ciosy dla kościoła niezwykle niebezpieczne" – dodał.
 
Lider PO był pytany też o kwestię 500 plus. "Nikt nikomu nie zabierze 500 plus. (…) To co dała poprzednia władza zostanie utrzymane. To jest nie do odebrania. Koniec kropka. Temat jest zamknięty" – zadeklarował.
 
Tusk poruszy też kwestię podniesienia wieku emerytalnego. Przyznał, że było to błędem. "Było błędem. To by mój błąd. Zaufałem za bardzo niektórym twardym ekspertom. To by mój błąd żeby to zrobić na zasadzie przymusu" – mówił. Jego zdaniem, trzeba zostawić w tej kwestii swobodny wybór Polakom. "Przechodzić na emeryturę w momencie przez siebie wybranym ze świadomością, że to oznacza taką a nie inną emeryturę" – podkreślił Tusk.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy