Reklama

Kraj

We wtorek wracają upały; zagrzmi na południu

Marta Stańczyk/PAP
Dodano: 29.06.2021
54806_pogoda
Share
Udostępnij
"We wtorek będzie słonecznie i ciepło. Najcieplej na zachodzie, najchłodniej nad morzem. Na południu możliwe gwałtowne burze" – przekazał PAP, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mateusz Barczyk
 
Na wtorkowym niebie, praktycznie w całym kraju dominować będzie słońce. Chmury mogą pojawić się jedynie na południu lub lokalnie na zachodzie i Suwalszczyźnie.
 
Najcieplej będzie na zachodzie, szczególnie w jego południowej części. "Tam pojawią się upały trzydziesto- i więcej stopniowe" – powiedział Mateusz Barczyk.
 
Najwyższą temperaturę, około 32 stopni pokażą termometry na Ziemi Lubuskiej. W centrum termometry pokażą 29 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie nad morzem, na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Tam od 23 do 26 stopni.
 
Nad Polskę wrócą burze, które lokalnie mogą być bardzo silne. Jak prognozuje Barczyk "powinny pojawić się wzdłuż naszej południowej granicy z Czechami i Słowacją oraz na ziemi lubuskiej". Będą gwałtowne z intensywnymi opadami deszczu i możliwym gradem. "Nawet kilkucentymetrowej średnicy" – dodał synoptyk. Porywy wiatru podczas burz mogą osiągać miejscami nawet 90 km/h. Zjawiska te będą występować późnym popołudniem, wieczorem i w nocy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy