Reklama

Kraj

Obserwujemy bardzo dynamiczny spadek liczby zgonów

Szymon Zdziebłowski/PAP
Dodano: 10.06.2021
54243_zgony
Share
Udostępnij
Obserwujemy bardzo dynamiczny spadek liczby zgonów osób chorych na COVID-19 – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał w tej chwili średnia tygodniowa wynosi 53 zgony dziennie i to w stosunku do poprzedniego tygodnia jest to spadek o 40 proc.
 
Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim powiedział, że sytuacja epidemiczna jest przez resort zdrowia bardzo uważnie monitorowana.
 
"Ta najważniejsza informacja, która wynika z obserwacji w ostatnim czasie jest taka, że ta nasza ścieżka luzowania obostrzeń nie prowadzi do zwiększania liczby zakażeń, czy innych tych parametrów monitorowanych w trakcie pandemii" – powiedział.

Niedzielski dodał, że czwartek jest ważnym dniem, ponieważ średnia liczba zakażeń tygodniowa na 100 tys. mieszkańców spadła poniżej jednego. "To jest rzeczywiście taki próg, którego dawno nie obserwowaliśmy" – podkreślił
 
W ocenie Niedzielskiego oznacza to, że strategia luzowania obostrzeń "się spełnia."
 
Niedzielski powiedział również, że obserwowany jest bardzo dynamiczny spadek liczby zgonów. "W tej chwili ta liczba zgonów, jeżeli chodzi o średnią tygodniową wynosi 53 dziennie i to też w stosunku do poprzedniego tygodnia jest spadek o 40 proc." – poinformował.
 
Szef MZ powiedział, że równolegle zmniejszana jest infrastruktura covidowa, w tym łóżek przeznaczanych na walkę z tą chorobą. Poinformował, że ciągu ponad miesiąca dostępność łóżek dla takich pacjentów zmniejszyła się o blisko 30 tys., a teraz dostępne są ok. 14 tys. łóżka.
 
"Tak naprawdę cały czas trwa proces redukowania tej infrastruktury po to, żeby przywracać standardowe działanie systemu opieki zdrowotnej" – powiedział.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy