Reklama

Kraj

Sondaż Pollster dla SE: Kaczyński z poparciem 60 proc. wyborców PiS

rbk/ par/PAP
Dodano: 10.06.2021
54229_kaczynski
Share
Udostępnij
60 proc. wyborców PiS nie wyobraża sobie, żeby Jarosław Kaczyński po raz kolejny nie ubiegał się o fotel prezesa PiS; odmiennego zdania jest 22 proc. wyborców ugrupowania – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster dla "Super Expressu".
 
"Dla wyborców PiS lider jest tylko jeden! Zwolennicy partii rządzącej nie wyobrażają sobie, żeby Kaczyński nie wystartował w najbliższych wyborach na prezesa partii. Kongres Prawa i Sprawiedliwości zbliża się wielkimi krokami i dla elektoratu partii rządzącej jest jasne, kto powinien stać na czele PiS" – podkreśla "Super Express".
 
W artykule na portalu se.pl przypomniano, że Kaczyński niepodzielnie rządzi w PiS już od 18 lat i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić.
 
"Wprawdzie wicepremier zaczął głośno mówić o politycznej emeryturze, ale podczas lipcowego kongresu zamierza po raz kolejny ubiegać się o fotel prezesa partii. Tego chcą też wyborcy PiS – 60 proc. z nich nie wyobraża sobie, żeby Kaczyński po raz kolejny nie ubiegał się o fotel prezesa partii. Odmiennego zdania jest 22 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości" – czytamy. 18 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie.

Badanie zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 5–6 czerwca 2021 r. na próbie 1047 dorosłych Polaków. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy