Reklama

Kraj

Premier w Sanoku zaprasza do Polskiego Ładu

Mateusz Mikowski, Agnieszka Pipała/PAP
Dodano: 05.06.2021
54157_premier
Share
Udostępnij
Do współpracy w realizacji programu Polski Ład zaprosił w sobotę wszystkich samorządowców premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Sanoku. – Zapraszam dosłownie wszystkich, niezależnie od barw politycznych, bo Polski Ład ma rzeczywiście łączyć – podkreślił premier.
 
Szef rządu podczas konferencji prasowej poświęconej budowie nowego mostu przez San w Sanoku zwrócił się do samorządowców z apelem o współpracę przy programie społeczno-gospodarczym Polski Ład.
 
Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu "Mosty dla regionów", ma kosztować ok. 65 mln zł. Przeprawa zastąpi 40-letni most, który miał być obiektem tymczasowym.
 
– Polski Ład to ogromny program inwestycji. Dlatego drodzy burmistrzowie, prezydenci, wójtowie, starostwie gorąco zachęcamy do współpracy w ramach Polskiego Ładu, którego częścią jest program odbudowy po COVID-19, do analizy różnych projektów infrastrukturalnych. Takich projektów, które przyciągną kolejnych inwestorów, po raz kolejny zmniejszą bezrobocie, zwiększą zatrudnienie w waszych miastach, powiatach i gminach" – podkreślił.
 
Premier dodał, że plan rządu na najbliższe lata jest skupiony na inwestycjach: drogowych, kolejowych, infrastrukturalnych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych, energetycznych, internetowych.
 
-Serdecznie zapraszam wszystkich włodarzy miast, gmin, powiatów do współpracy. Dosłownie wszystkich, niezależnie od barw politycznych, bo Polski Ład ma rzeczywiście łączyć – zaznaczył Morawiecki.
 
Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie II progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), emerytura bez podatku do 2500 zł, inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania z wkładem własnym gwarantowanym przez państwo i dom do 70 m kw. bez formalności. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy