Reklama

Kraj

Przez pięć lat rządów przyrost dochodów w samorządach to 21-22 mld zł

Mateusz Roszak, Agnieszka Ziemska/PAP
Dodano: 27.05.2021
53999_morawiecki
Share
Udostępnij
Przez pięć lat naszych rządów przyrost dochodów w samorządach łącznie to 21-22 mld zł; nasz program doprowadził do tego, że w państwa budżetach pojawiło się więcej środków – mówił w czwartek podczas Dnia Samorządu Terytorialnego premier Mateusz Morawiecki.
 
Szef rządu podkreślał współpracę z samorządowcami niezależnie od barw politycznych. W tym kontekście przypominał o kilku założeniach Polskiego Ładu, w tym o rozwoju infrastruktury, rozwoju internetu szerokopasmowego, a także inwestycjach, które – jak mówił – powinny być zrobione nawet 50 lat temu.
 
"Nasz program usprawniania instytucji finansowych, fiskalnych, instytucjach publicznych państwa polskiego doprowadził do tego, że w państwa budżetach pojawiło się proporcjonalnie więcej środków w porównaniu do poprzedniego okresu" – mówił Morawiecki.
 
"Przez pięć lat naszych rządów przyrost dochodów w samorządach łącznie to 21-22 mld zł, ten rząd wielkości. Przez osiem poprzednich lat to było 12 mld zł" – dodawał.
 
Premier podkreślał także konieczność reformowania instytucji, w tym instytucji finansowych tak, by – jak mówił – "były bardziej sprawiedliwe".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy