Reklama

Kraj

Premier Morawiecki w poniedziałek ruszy w Polskę z promocją Polskiego Ładu

Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 17.05.2021
53798_morawiecki
Share
Udostępnij
Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek ruszy w trasę po Polsce, by promować zaprezentowany w sobotę Polski Ład. Odwiedzi województwa lubelskie, podkarpackie oraz małopolskie – wynika z informacji PAP.
 
Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.
 
Premier zainauguruje objazd konferencją prasową na ul. Nowogrodzkiej, którą zaplanowano na godz. 7.35. Następnie uda się do Szpitala Powiatowego w Rykach.
 
W czasie objazdu odwiedzi jedną z firm w miejscowości Stężyca, a także miejsce budowy szlaku Via Carpatia. Z programu wynika, że premier w Stalowej Woli spotka się inwestorami z Korei. Będzie też promował program mieszkaniowy w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.
 
Z kolei w Rzeszowie planowane jest spotkanie szefa rządu z seniorami, a także z kandydatką PiS na prezydenta tego miasta Ewą Leniart.
 
Premier Morawiecki we wtorek w Rzeszowie ma spotkać się z przedstawicielami biznesu, odwiedzić Zamek Lubomirskich, a w Jasionce wziąć udział w wydarzeniu "Dolina Wodorowa".
 
Szef rządu w czasie objazdu weźmie też udział w konferencji dotyczącej przebudowy boisk, odwiedzi centrum aktywizacji i opieki seniorów, a także spotka się z samorządowcami.
 
We wtorek w planach jest też wizyta w firmie MAN Trucks, a także na Campusie Medycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy