Reklama

Kraj

Dziś wieczorem będzie podpisane rozporządzenie dot. szczepienia osób 16+

Szymon Zdziebłowski/PAP
Dodano: 14.05.2021
53756_szczepienie
Share
Udostępnij
Planujemy, że dzisiaj wieczorem będzie podpisane rozporządzenie dot. szczepienia przeciwko COVID-19 osób 16+ – poinformował w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w poniedziałek ma zostać uruchomiona rejestracja na szczepienia osób niepełnoletnich.
 
"Rozporządzenie (dot. szczepienia osób 16+ – PAP) planujemy, że będzie dzisiaj wieczorem podpisane, bo w tej chwili został uruchomiony obieg, czyli wszystkie części rządu wypowiadają się na temat kształtu rozporządzenia, bo to jest rozporządzenie całej Rady Ministrów" – powiedział w piątek dziennikarzom w Rzeszowie szef MZ Adam Niedzielski.
 
"W niedzielę chcemy udostępnić nowy formularz, bo ten formularz dla dzieci, czyli dla osób w tej granicy 16-18 lat musi mieć dodatkowy element w postaci zgody rodziców i tam jest osobna sekcja poświęcona właśnie tej zgodzie, gdzie trzeba wpisać podstawowe dane i po prostu przedstawić informacje o zgodzie" – dodał.
 
Niedzielski poinformował również, że od poniedziałku planowane jest uruchomienie rejestracji na szczepienia dla tej grupy osób.

"Wszystkim zainteresowanym polecam w niedzielę wejście na stronę MZ i pobranie tego formularza po to, żeby się przygotować już po prostu do szczepienia i oczywiście w poniedziałek się zarejestrować" – zaznaczył.
 
Szef MZ pytany był przez dziennikarzy o to, czy niepełnoletni będą musieli być szczepieni w obecności rodziców.
 
"Zasady udzielenia świadczeń dla osób powyżej 16. roku życia są takie, że muszą posiadać zgodę, natomiast nie muszą towarzyszyć bezpośrednio przy szczepieniu" – poinformował.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy