Reklama

Kraj

Premier Morawiecki wraz z żoną zaszczepili się pierwszą dawką szczepionki AstraZeneca

Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 24.04.2021
53392_morawiecki_1
Share
Udostępnij
Premier Mateusz Morawiecki wraz z małżonką przyjęli w sobotę pierwszą dawkę szczepionki firmy AstraZeneca – przekazała kancelaria premiera.
 
Jak dodano szczepienie odbyło się w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym, a cała procedura przebiegła identycznie jak w przypadku każdej innej osoby przybywającej na szczepienie na Stadion Narodowy.
 
Na początku tego tygodnia szef rządu poinformował, że w związku z tym, iż uruchomiono rejestrację dla jego rocznika – 1968 r. zarejestrował się na szczepienie poprzez infolinię.

"Szczepionka – AstraZeneca – już na mnie czeka. Razem ze mną bez problemu zarejestrowała się też moja żona, Iwona. Oboje przygotowujemy się na szczepienie" – oświadczył wówczas we wpisie na Facebooku Morawiecki.
 
Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki. 
 
Premier Mateusz Morawiecki wraz z małżonką Iwoną Morawiecką podczas szczepienia przeciw COVID-19 w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie, 24 kwietnia. Fot. Materiały prasowe/PAP
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy