Reklama

Kraj

50 mln dawek szczepionki Pfizer dotrze do UE w II kwartale

Mateusz Roszak/PAP
Dodano: 15.04.2021
53204_morawiecki
Share
Udostępnij
Presja na producentów i walka o dotrzymywanie umów mają sens. Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen poinformowała mnie dzisiaj bezpośrednio, że kolejne 50 milionów dawek szczepionki Pfizer dotrze do krajów UE jeszcze w II kwartale – napisał w środę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

"Presja na producentów i walka o dotrzymywanie umów mają sens. Nasze działania na forum Unii po raz kolejny okazały się skuteczne" – napisał szef rządu.
 
"Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen poinformowała mnie dzisiaj bezpośrednio, że kolejne 50 milionów dawek szczepionki Pfizer dotrze do krajów UE jeszcze w II kwartale. Jesteśmy na dobrej drodze, by zrealizować zakładane na najbliższy czas cele Narodowego Programu Szczepień. Zaszczepimy każdego chętnego!" – dodał Morawiecki.
 
Szefowa KE oświadczyła na konferencji prasowej w środę, że osiągnięte zostało 100 mln szczepień w UE. Poinformowała również o rozpoczęciu negocjacji z firmami BioNTech i Pfizer ws. dostaw 1,8 mld dawek szczepionek na lata 2022-2023 oraz przyspieszeniu dostaw przez firmę Pfizer.
 
"Dlatego z przyjemnością informuję, że osiągnęliśmy porozumienie z BioNTech-Pfizer, aby po raz kolejny przyspieszyć dostawy szczepionek. 50 milionów dodatkowych dawek szczepionek BioNTech-Pfizer zostanie dostarczonych w drugim kwartale tego roku, począwszy od kwietnia. Początkowo przewidziano, że dostawa tych 50 milionów dawek nastąpi w czwartym kwartale 2021 r. Obecnie są one dostępne w drugim kwartale" – oświadczyła przewodnicząca KE, dodając, że w środę Komisja rozpoczęła negocjacje z BioNTech-Pfizer ws. dostawy 1,8 mld dawek szczepionek na lata 2022-2023. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy