Reklama

Kraj

Dworczyk: Wraca dynamika zapisów na szczepienia

Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 13.04.2021
53179_dworczyk
Share
Udostępnij
Łącznie od poniedziałku z roczników 1962 i 1963 na szczepienia zapisało się ponad 153 tys. osób; system działa bez zarzutu; po pewnym spowolnieniu świątecznym dynamika zapisów wraca – mówił we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
 
Dworczyk podczas wtorkowej konferencji prasowej przypomniał, że od poniedziałku na szczepienia mogą rejestrować się osoby urodzone w roku 1962, a od wtorku od północy takiej rejestracji mogą dokonywać osoby urodzone w 1963 r.
 
"Przez ten czas łącznie zapisało się z tych dwóch roczników ponad 153 tysięcy osób. System działa bez zarzutu i wierzymy, że tak nadal będzie funkcjonował" – powiedział minister.
 
Dworczyk dodał, że "w ogóle od wczoraj zapisało się ponad 550 tysięcy osób na szczepienia". "To jest dobra informacja, dlatego że po pewnym spowolnieniu świątecznym dynamika zapisów wraca i z tego bardzo się cieszymy" – oświadczył.
 
Poinformował ponadto, że łącznie wykonano ponad 7,7 mln szczepień. "Każdego tygodnia będziemy przyspieszać tempo. W tym tygodniu planujemy, podobnie jak w zeszłym, przekroczyć liczbę miliona wykonanych szczepień" – zapowiedział Dworczyk.
 
Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub. r. Prowadzone są one na razie preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna. W środę planowana jest pierwsza dostawa do Polski jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson.
 
Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski zapowiedział w rozmowie z PAP, że w tym tygodniu do Polski trafi 88 tys. dawek szczepionek firmy AstraZeneca, 870 tys. firmy Pfizer, 120 tys. firmy Johnson & Johnson i 204 tys. firmy Moderna, czyli w sumie blisko 1,3 mln dawek.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy