Reklama

Kraj

Dworczyk: Polska ma jeden z najniższych wskaźników utylizacji szczepionek w całej Europie

Rafał Białkowski
Dodano: 09.04.2021
53093_2_2
Share
Udostępnij
Polska ma jeden z najniższych wskaźników utylizacji szczepionek w całej Europie; mniej więcej jedna na 1000 szczepionek jest utylizowana – podkreślił w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Podczas piątkowej konferencji prasowej Dworczyk dementował pojawiające się w mediach informacje o dużym odsetku utylizowanych szczepionek w Polsce.
 
"Polska ma jeden z najniższych wskaźników utylizacji szczepionek w całej Europie. Mniej więcej jedna na 1000 szczepionek jest utylizowana i warto to podkreślać" – wskazał minister.
 
Jak dodał, to zasługa osób prowadzących działania w punktach szczepień, które bardzo profesjonalnie prowadzą szczepienia, dbając o preparaty i dobrze organizując proces szczepień.
 
"To, że jakieś szczepionki od czasu do czasu mogą się zmarnować, bo na przykład czy jest uszkodzenie mechaniczne, czy fragmentu korka w czasie nakłucia dostanie się do fiolki, czy – co zdarza się bardzo rzadko – nie zjawi się pacjent i nie ma go kim zastąpić, to takie sytuacje – ze statystyki to wynika – muszą się zdarzyć. Ale na tle innych krajów mamy tutaj świetne wyniki i warto to podkreślać" – zaznaczył Dworczyk. (PAP)
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy