Kariera

Esej przepustką do międzynarodowej konferencji w St. Gallen

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 24.01.2013
1876_KhaledTawfik
Share
Udostępnij
Jeszcze tylko przez kilka dni można starać się o możliwość uczestnictwa w prestiżowej konferencji, jaka od czterdziestu lat organizowana jest na Uniwersytecie St. Gallen w Szwajcarii. To właśnie tutaj od lat spotykają się najzdolniejsi młodzi ludzie z całego świata z najważniejszymi osobami ze świata biznesu i polityki. Chcesz wygrać w niej udział? Zgłoszenia przyjmowane są do 1 lutego.

St. Gallen Symposium to wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest promowanie dialogu międzypokoleniowego. Każdego roku od 40 lat w murach uczelni – będącej jedną z najmniejszych uczelni w Szwajcarii, ale jednocześnie jedną z czołowych szkół biznesu na świecie – spotykają się najzdolniejsi młodzi ludzie z najważniejszymi osobami ze świata biznesu i polityki. Warto zaznaczyć, że konferencja jest organizowana przez Internation Students’ Committee (ISC), składającego się z 30 studentów Uniwersytetu St. Gallen, którzy na cały rok zawieszają studia i poświęcają się organizacji sympozjum. Każdego roku na konferencji dyskutuje się o aktualnych problemach, przed którymi staje społeczeństwo, kwestionuje się obecne struktury i procesy i szuka się nowych, lepszych rozwiązań.

Tegoroczna konferencja, która odbędzie się na początku maja, chce podkreślić znaczenie samodzielnego myślenia i opieraniu się trendom. Odbędą się debaty o niezależnym myśleniu, odpowiedzialnym działaniu i podległym społeczeństwie, które pozwala zaistnieć skrajnym opiniom.
Swój udział potwierdzili już m.in. wiceprezes banku Goldman Sachs z Londynu, pułkownik dr Bernard Banks z United States Military Academy czy prezenter BBC Broadcasting z Londynu.

Napisz esej, wygraj udział w sympozjum
 
Udział w konferencji jest płatny i wynosi ok. 4 tys. franków szwajcarskich, ale stu młodych ludzi z całego świata ma szansę na darmowe uczestnictwo jako „Liderzy jutra”. O wyjazd na konferencję mogą starać się osoby urodzone w 1983 roku lub później, mające status studenta, absolwenta uczelni lub słuchacza studiów podyplomowych. Wystarczy zalogować się na stronie organizatora konkursu, następnie napisać esej na jeden z podanych przez organizatora tematów i złożyć komplet wymaganych dokumentów (m.in. skan paszportu, dowodu osobistego lub prawa jazdy).
 
Laureaci konkursu otrzymają możliwość osobistego poznania 600 największych przedsiębiorców, top managerów, polityków oraz naukowców z ponad 60 krajów, całkowite pokrycie kosztów przelotu, zakwaterowania oraz udziału w konferencji, szansę na nagrodę finansową w wysokości 20.000 euro oraz możliwość wystąpienia na scenie konferencji.
 
Nie zwlekaj, ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń mija 1 lutego! Szczegóły konkursu na stronie organizatora.
 
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy