Reklama

Dom

Kabiny prysznicowe – poznaj najpopularniejsze modele i sprawdź, które z nich najlepiej spełnią Twoje potrzeby

Materiał Partnera
Dodano: 03.12.2020
52139_zdj-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Łazienki Polaków z roku na rok są coraz ładniejsze. Przemyślana kolorystyka i stylistyka idą w parze z większą funkcjonalnością zastosowanych rozwiązań. Jeśli stoisz przed wyborem nowej kabiny prysznicowej do swojej łazienki, poniższy tekst przybliży Ci najmodniejsze rozwiązania w tym zakresie.

Kabiny prysznicowe typu walk-in
Jeśli cenisz nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, idealnym rozwiązaniem do Twojej łazienki może być kabina typu walk-in. Świetnie sprawdza się do zabudowy wnęk, pozwalając w ten sposób wykorzystać kąty w mniej ustawnych łazienkach. Zwykle tego typu Kabiny prysznicowe wykonane są z cienkiego szkła hartowanego (zwykle grubości 5 mm). Wiele modeli wyposażonych jest w powierzchnię Glass Protect, która odpycha cząsteczki wody, ograniczając powstawanie zabrudzeń i odkładanie się kamienia i osadów z mydła. Kabinę typu walk-in montuje się za pomocą wspornika wprost do łazienkowej ściany. Świetnie prezentuje się, ustawiona bezpośrednio na płytkach podłogowych z wbudowanym w nie odpływem liniowym. Zapoznaj się z ofertę kabin prysznicowych dostępnych w sklepie internetowym Merkury Market

Kabiny prysznicowe – podział z uwagi na wysokość brodzika
W nowoczesnych łazienkach, których aranżacje zachwycają niejedną osobę, zazwyczaj sięga się albo po odpływ liniowy, w ogóle nie stosując brodzika, albo po bardzo niskoprofilowy brodzik, mający zaledwie kilka centymetrów wysokości. Takie rozwiązania pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń i nie odcinać wizualnie podłogi w strefie kąpielowej. Niemniej wciąż w użyciu pozostają brodziki o zdecydowanie wyższych ściankach, które stanowią dobre rozwiązanie w domach z małymi dziećmi. W pewnym stopniu zastępują wannę. Ułatwiają też szybkie przepierki dziecięcych ubrań. Dla osób, które lubią usiąść, będąc pod prysznicem, przygotowano wysokie brodziki wyposażone w siedzisko. To odpowiedni wybór dla osób niepełnosprawnych i starszych. 

Jakie kształty kabin prysznicowych można znaleźć na rynku?
Wraz z modą na piękne wnętrza producenci armatury łazienkowej powiększyli kolekcje swoich produktów o różnorodne kształty kabin prysznicowych. W sklepach bez problemu można nabyć zarówno klasyczne, narożne kabiny, jak również modele wolnostojące czy przyścienne. Dużym powodzeniem cieszą się kabiny o prostokątnych szybach i prostym minimalistycznym wykończeniu. Wyposażone w przejrzystą szybę o maksymalnej transparentności wspaniale prezentują się w nowoczesnej łazience.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy