Reklama

Dom

Odwodnienie liniowe – funkcjonalne, ale czy ładne?

Redakcja
Dodano: 26.06.2020
50982_lazienka
Share
Udostępnij
Armatura, profile w kabinach czy odpływy prysznicowe w „kolorach srebra” na dobre wpisały się w łazienkowe trendy. Jaką rolę w dobrym projekcie łazienki, nie tylko od strony praktycznej, ale i wizualnej odgrywa odwodnienie liniowe? 
 
Dziś większość użytkowników nie wyobraża sobie życia bez kabiny, która coraz częściej przypomina dobrze zaprojektowaną, przemyślaną i wkomponowaną w architekturę łazienki przestrzeń prysznicową. U jej podstaw leżą – nie tyle gotowe, co szyte na miarę – rozwiązania spełniające wymogi montażowe i techniczne pomieszczenia. 
 
Wolność w projektowaniu strefy prysznicowej zawdzięczamy m.in. odwodnieniu z możliwością montowania w płaszczyźnie płytek na całej szerokości strefy prysznicowej. Dzięki opcji przycięcia profilu i dopasowania do pożądanej długości, zyskaliśmy swobodę w kształtowaniu jej wymiarów i funkcjonalności. Co więcej, taki profil może być montowany zarówno na krawędzi strefy prysznicowej, jak i na środku pomieszczenia, a dodatkowo wypoziomowany w późniejszym czasie – wyjaśnia Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.
 
Rozwiązania te oferują duży komfort zarówno w zakresie samego użytkowaniu, jak i etapu poprzedzającego – czyli projektowania i montażu. Swoboda realizacji wizji twórczej to duża wartość dla architektów łazienek. 
 
Spójność wzornicza

Ostatnie lata w aranżacji pomieszczeń sanitarnych to czasy dużej popularności chromowanych elementów wyposażenia. Armatura, profile w kabinach czy odpływy prysznicowe w „kolorach srebra” na dobre wpisały się w łazienkowe trendy. Później przyszedł czas na czarne detale i minimalizm estetyczny. Aktualnie użytkownicy i projektanci mają jeszcze większe możliwości w zakresie wyboru rozwiązań wykończeniowych. 
 
Moda na metaliczne powierzchnie oraz dążenie do zachowania spójności wzorniczej wyznaczyło nowe kierunki w projektowaniu i aranżacji łazienek – począwszy od kolorystyki wnętrz, poprzez użyte materiały, po najdrobniejsze detale. Teraz, dzięki szerokiej ofercie rozwiązań sanitarnych, nie musimy decydować się wyłącznie na klasyczną stal. Wybierając odwodnienie prysznicowe, możemy idealnie dopasować je do armatury sanitarnej. To zasługa specjalnych powierzchni PVD w wersji czerwone złoto, złoto optyczne oraz czarny chrom. Dzięki nim profile charakteryzują się wysoką jakością wizualną – pod względem połysku i walorów kolorystycznych. Są także wyjątkowo odporne na zarysowania i potencjalne czynniki korozyjne – mówi Aleksandra Drozdalska.
 
Dzięki stale poszerzającej się ofercie odpływów liniowych możemy nie tylko dopasować je do armatury sanitarnej, ale także nadać wyjątkowy urok łazience. Warto pamiętać o precyzji, harmonii i spójności. 
 
Funkcjonalność +

Oprócz względów estetycznych, równie ważną kwestią jest higiena oraz łatwość utrzymania odpływu w czystości. Dlatego też nowoczesne odwodnienia charakteryzują się przemyślanymi rozwiązaniami. Wyposażone są m.in. specjalne syfony membranowe, które ograniczają parowanie i stanowią zaporę dla piany oraz insektów. Co więcej, korpusy są wykonane ze stali nierdzewnej i przystosowane do stałego kontaktu z wodą. Rynny nie posiadają ostrych krawędzi, a ruszty można w łatwy sposób wyjąć w celu wyczyszczenia. Komfort użytkowania oraz higiena nie podlegają kompromisom.
 
Urządzając strefę prysznicową warto zadbać o jej podstawy. Komfort i estetykę wykończenia gwarantują nowoczesne odpływy liniowe. Dzięki nim projektowanie funkcjonalnej strefy relaksu pozbawione jest wszelkich barier.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy