Reklama

Dom

Toaletka kosmetyczna – mały mebel, duży efekt

Materiał Partnera
Dodano: 25.06.2020
50972_fot-resizer-_750
Share
Udostępnij
Toaletka kosmetyczna to mebel wywodzący się z Francji. Na ziemiach polskich toaletki pojawiły się w wieku XVIII i przyjęły uroczą nazwę: „gotowalnie”. Zarówno nazwa pochodząca z francuskiego, jak i ta polska doskonale określają, do czego taki mebel służy.

1.      Jak urządzić toaletkę, by była funkcjonalna i piękna.
2.      Lampki do toaletki – światło, które pomoże ci makijażu.
3.      Toaletka z lustrem – najwygodniejsze rozwiązanie.
4.      Jak zrobić lustro do makijażu? Domowe rozwiązania.
5.      Toaletka kosmetyczna – w którym pomieszczeniu powinna się znaleźć?
6.      Nowoczesne toaletki – poznaj kilka modeli.
7.      Jak dopasować taboret do toaletki?

Toaletka kosmetyczna jako mebel, przy którym kobieta może zrobić makijaż i wykonać zabiegi pielęgnacyjne do snu, przeważnie umieszczana jest w sypialni. To element tego pomieszczenia bardzo funkcjonalny i dodający mu uroku. Nic dziwnego, że przeżywa prawdziwy renesans i od paru sezonów jest modny. Tym bardziej, że mała toaletka odpowiednio zaprojektowana nie wymaga wielkich przestrzeni. Typowa toaletka z lustrem ma (oprócz zwierciadła) blat, nóżki i parę szuflad. Nowoczesne toaletki oraz takie nawiązujące do stylu retro czy też vintage stały się mocnym i eleganckim akcentem wyposażenia wnętrz. 

Jak urządzić toaletkę, by była funkcjonalna i piękna
Toaletka kosmetyczna to mebel, który pozwala zadbać o urodę – umożliwia wykonanie makijażu, fryzury czy też przeprowadzenia zabiegów kosmetycznych. Jest to więc także miejsce relaksu i pewnego wytchnienia. Dlatego ważne jest, by było odpowiednio urządzone. Odpowiadając sobie na pytanie: jak urządzić toaletkę?, warto przede wszystkim zastanowić się nad jej stylem i nad tym, jaki będzie najodpowiedniejszy do naszego pomieszczenia. Wybór jest tutaj bardzo szeroki, bo toaletki są produkowane w najróżniejszych stylach. Bez wątpienia bardzo ciekawe są toaletki pokaźnych rozmiarów zaopatrzone w duże zwierciadła nawiązujące do antyku czy epoki baroku (przeważnie wykonane są z drewna). Jednak małe toaletki o nowoczesnej bryle znakomicie zaprezentują się nawet we wnętrzach typu loft (tym bardziej, że w takim wydaniu mogą być wykonane ze stali, szkła czy nawet… tworzywa sztucznego). Urządzając toaletkę, należy się też zastanowić nad tym, czy wybrać taką z lustrem, czy zachować więcej miejsca na blacie i korzystać z lustra powieszonego na ścianie.

Lampki do toaletki – światło, które pomoże ci makijażu
W kwestii: jak urządzić toaletkę bardzo ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego oświetlenia. A to dlatego, że toaletka kosmetyczna służy także (a może przede wszystkim) do zabiegów kosmetycznych). Kiedy oświetlenie w sposób najbardziej optymalny będzie spełniać swoją funkcję? Między innymi wtedy, gdy będzie odpowiednio dobrane do wielkości mebla, a snop światła będzie miał odpowiedni kąt padania – taki doskonale oświetlający twarz. Ważny jest też dostęp do światła dziennego, dlatego idealnie jest, gdy nowoczesne toaletki, jak i te retro, są ustawione blisko okna. Dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie typu LED umieszczone na lustrze, a jeśli takiego nie mamy, można po obu stronach zwierciadła umieścić kinkiety albo po obu stronach blatu ustawić lampki stołowe. Takie oświetlenie pomoże wykonać idealny makijaż, niezależnie od tego, gdzie ustawiona jest toaletka kosmetyczna.

Toaletka z lustrem – najwygodniejsze rozwiązanie
Toaletki z lustrem stanowią idealne rozwiązanie zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Decydując się na taki mebel, zyskujemy kompletne stanowisko do zabiegów pielęgnacyjnych. Poza tym zwierciadło oprawione w gustowną ramę na pewno będzie też stanowiło element ozdobny pomieszczenia. Niektóre nowoczesne toaletki mają lustra, które można złożyć w blacie mebla.

Jak zrobić lustro do makijażu? Domowe rozwiązania
Profesjonalne lustro do makijażu niewątpliwie bardzo ułatwia zrobienie make-upu. Jeśli jednak takiego nie posiadamy, a chcemy urządzić swój kącik pielęgnacyjny przy toaletce kosmetycznej, dobrze jest wykonać lustro do makijażu własnym sumptem. Trzeba zadbać o ramę zwierciadła i lustro przycięte pod jej wymiar. Ramę należy ją pomalować i ponawiercać otwory na żarówki LED (o mocy 3 W i neutralnej narwie światła). W otworach trzeba umieścić oprawki, a w nich żarówki. Należy oczywiście zadbać o odpowiednie okablowanie oraz o wyłącznik.

Toaletka kosmetyczna – w którym pomieszczeniu powinna się znaleźć?
Idealnym i klasycznym miejscem dla toaletki kosmetycznej z pewnością jest sypialnia. Jednak wiele zależy od rozmiarów pomieszczeń naszego mieszkania. Mała toaletka doskonale się sprawdzi także w łazience, przedpokoju czy w garderobie. 

Nowoczesne toaletki – poznaj kilka modeli
Nowoczesne toaletki pasują do wnętrz urządzony współcześnie (nawet w takich w stylu loft). Niejednokrotnie charakteryzuje je nowoczesność formy i lekkość konstrukcji. Wśród nowoczesnych toaletek znajdziemy małe toaletki przystosowane do nie za dużych pomieszczeń. Bardzo ciekawie prezentują się te meble w kolorach pastelowych pasujących do wnętrz w typie skandynawskim. Takie i inne modele można znaleźć na stronie sklepu https://www.wonder.pl/c/toaletki

Jak dopasować taboret do toaletki?
Dopasowując taboret do toaletek kosmetycznych, należy wziąć pod uwagę ich styl (taboret i toaletka powinny być pod tym względem spójne), wielkość naszego pomieszczenia, a także naszą wygodę. Ważny jest też dobór odpowiedniej tapicerki siedziska – także pod względem kolorystycznym.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy