Reklama

Dom

Biała kuchnia – czy warto kupić meble w tym kolorze?

Materiał Partnera
Dodano: 01.06.2020
50894_biala_kuchnia__czy_warto_kupic_meble_w_tym_kolorze-resizer-_750
Share
Udostępnij
Białe meble kuchenne są modne już od wielu lat. Możemy zbudować kuchnię z błyszczącymi, nowoczesnymi frontami lub bardziej klasyczną – matową i w drewnie. Jakie są plusy i minusy posiadania białej kuchni?

Piękne połączenia
Biały jest bardzo wdzięcznym kolorem. Można go łączyć z innymi barwami na wiele różnych sposobów. Świetnie wygląda z naturalnym drewnem, dobrze mu również w kontrastach. Pomieszczenia, w których decydujemy się na białe meble są łatwe w urządzeniu. Wydają się o wiele większe i możemy dopasować do nich sporo różnych dodatków. Z czym warto łączyć białe szafki w kuchni?
  • Blaty w kolorze naturalnego drewna – doskonałe połączenie. Nowoczesne fronty z wysokim połyskiem świetnie odnajdują się w towarzystwie klasycznego i ponadczasowego drewna. Biel wprowadzi harmonię, natomiast drewno sprawi, że wnętrze będzie ciepłe i przytulne. Gotowanie w takim miejscu to sama przyjemność. 
  • Ciemne blaty – kontrasty sprawdzają się bardzo dobrze. Białe fronty szafek i ciemne, grafitowe blaty stworzą połączenie nie tylko estetyczne, ale również bardzo praktyczne. Utrzymanie czystości ciemnych blatów jest bardzo łatwe. Możemy sobie również pozwolić na drobne szaleństwo z dodatkami i postawić na wielobarwność. 
  • Intensywny kolor ścian – przy białych meblach kuchennych mamy pełną dowolność w wyborze koloru ścian. Farba może być zarówno w stonowanym, spokojnym kolorze, jak i porywać intensywnością. Nie musimy się tutaj ograniczać. Warto zainspirować się do stworzenia wnętrza, które będzie dla nas idealne: Abra Meble.

Białe meble w kuchni – czy są praktyczne?
Biała kuchnia budzi wątpliwości pod kątem wygody korzystania z mebli i utrzymywania jej w czystości. Rzeczywiście, przy białych meblach zdecydowanie bardziej należy zwracać uwagę na ewentualne obicia i zarysowania, ponieważ od razu stają się widoczne. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym meble są również najbardziej narażone na zabrudzenia. Dlatego białe fronty mogą wymagać częstszego czyszczenia. Wystarczą jednak proste działania, by biała kuchnia zawsze wyglądała dobrze:
  • Czyszczenie tuż po zabrudzeniu – zaschnięte smugi i plamy mogą nie być łatwe w usunięciu,  dlatego warto przecierać je tuż po tym, jak się pojawią. 
  • Stosowanie płynów do czyszczenia frontów kuchennych – ułatwią zadanie, a przy okazji sprawią, że pomieszczenie będzie ładnie pachnieć 
Plusem posiadania białych frontów jest to, że bardzo nieznacznie widać na nich odciski palców. Jeśli odpowiednio zadbamy o naszą białą kuchnię, zawsze będzie wyglądała tak, jak tego oczekujemy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy