Reklama

Dom

Jak pralko-suszarka radzi sobie z alergenami i bakteriami

Redakcja
Dodano: 01.05.2020
50636_suszarka
Share
Udostępnij
Nie tylko w czasach epidemii opłaca się przestrzegać higieny, by zachować zdrowie. Częste pranie również pomaga ochronić domowe terytorium przed bakteriami przyniesionymi z zewnątrz. Przyglądnijmy się jak mogą  w tym pomóc nowoczesne technologie na przykładzie pralko-suszarki.
 
Podstawowym sposobem na zwalczenie bakterii, jaki przychodzi nam na myśl, jest wysoka temperatura, jaką stosujemy zwykle do prania pościeli, ręczników i bielizny. Ale co zrobić ze wszystkimi delikatnymi ubraniami, w których chodzimy na co dzień, nie narażając ich na jej niszczące działanie? 
 
Otóż czasy się zmieniły i dzisiaj nie trzeba już prać w wysokich temperaturach, aby odbywało się to w sposób higieniczny. 40 stopni, przy wsparciu nowoczesnych technologii pralniczych wystarczy, aby pozbyć się bakterii, a dla większej pewności zaleca się prasowanie lub suszenie prania w suszarce bębnowej. Suszenie w suszarce pozwala uniknąć gromadzenia się bakterii, pleśni i alergenów. Jest wygodnym rozwiązaniem, jeśli mamy dużą rodzinę  brak i miejsca do wygodnego suszenia ubrań.
 
Pralka i suszarka w jednym

Pralka i suszarka zajmują sporo miejsca, a złotym środkiem bywa nowoczesne combo, łączące obie funkcje. Przykładowo pralko-suszarka firmy Haier Duo Dry umożliwia jednoczesne pranie np. białych i kolorowych tkanin, ubrań zwykłych oraz niemowlęcych, a przy korzystaniu z dolnego bębna umożliwia upranie i wysuszenie wsadu bez konieczności wyjmowania ubrań z bębna. Dodatkowo, dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, nie zajmuje zbyt dużo miejsca, wiec doskonale sprawdzi się także w mniejszym mieszkaniu. Kołnierze oraz pojemnik na detergenty pokryte zostały specjalną powłoką antybakteryjną ABT, która eliminuje do 99,8% bakterii. 
 
W takiej nowoczesnej pralko-suszarce bębny wykonane są w specjalnej technologii Pillow Drum – ich powierzchnia pokryta jest strukturą kształtem przypominającą poduszkę, co zapewnia ochronę delikatnych tkanin.
 
Użyteczna jest także funkcja Smart Dual Spray, czyli system automatycznego czyszczenia pralko-suszarki, który aktywuje się na zakończenie każdego cyklu. Oprócz tego, że zapewnia on bardziej higieniczne pranie, to na dłuższą metę zwiększa trwałość pralki.
 
Regularne czyszczenie pralki

System autoczyszczenia pralki nie zastąpi jednak regularnych przeglądów urządzenia i kontroli czystości  wnętrza i jego elementów. Tylko wtedy, gdy o tym pamiętasz, możesz mieć pewność, że twoje pranie jest naprawdę czyste i bezpieczne dla domowników. 
 
Sprawdź rury, które czasem bywają zgięte i zalega w nich woda. Wyprostuj je na tyle, na ile możesz i pozostaw im trochę miejsca, aby mogły się poruszać, gdy przepływa nimi woda. Sprawdź również filtry, w których często znajdują się włosy, wsuwki do włosów, drobne pieniądze, które nieopatrznie pozostawiliśmy w kieszeni, jak i inne przypadkowe przedmioty. Jeśli filtry się zablokują, pralka nie jest w stanie dobrze płukać, jak i wypłukiwać wody, ponadto rzeczy tam się znajdujące mogą zbierać bakterie i po prostu się psuć. Zatem przynajmniej raz na dwa tygodnie sprawdzaj czy nic w nich nie ma.
 
Staraj się wyjmować pranie zaraz po zakończeniu cyklu prania bądź suszenia i nie zamykaj drzwi pralki, ponieważ sprzyja to gromadzeniu się wilgoci w jej wewnętrznym kołnierzu. Raz na jakiś czas wykonuj również pranie na najwyższej temperaturze. Nie jest to może ekonomiczne, ale w ten sposób dobrze wyczyścisz wszystkie rury w twojej pralce.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy