Reklama

Dom

Kiedy warto wybrać karnisze ścienne do mieszkania?

Materiał Partnera
Dodano: 03.04.2020
50475_kiedy_warto_wybrac_karnisze_scienne_do_mieszkania
Share
Udostępnij
Nie jesteś przekonany, jaki rodzaj karnisza wybrać do swojego mieszkania? Nie martw się. Podobny problem ma wielu klientów, głównie z jednego powodu – rodzajów karniszy jest kilka i w zasadzie każdy mógłby zostać zamontowany do danego pomieszczenia. Czy aby na pewno? Kiedy warto wybrać karnisze ścienne do mieszkania?

Kiedy warto wybrać karnisze ścienne do mieszkania?
Zazwyczaj podczas urządzania mieszkania karnisze stanowią jeden z końcowych elementów wyposażenia wnętrza. Skupiamy się na meblach i innych akcesoriach mających stanowić o charakterze danego miejsca. Jednak, by dopełnić obrazu przytulnego wnętrza, dochodzimy do wniosku, że najwyższy czas na zamontowanie karnisza i kupienie zasłon. Może tak stać się również z bardziej prozaicznych powodów. Po prostu będziemy potrzebować więcej prywatności, które zyskami dzięki zawieszeniu firan lub zasłon. Niezależnie od powodu, warto zdecydować się na karnisz do mieszkania, ponieważ dzięki nim wnętrze stanie się wyjątkowe. 

Karnisz do salonu 
Jeśli masz przestronny salon z dużymi oknami, a w dodatku tak skonstruowany sufit podwieszany, który kończy się przed wnęką okienną, idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie karnisza sufitowego. Dzięki temu osiągniemy niesamowite wrażenia estetyczne. Karnisz będzie ukryty, a zawieszone zasłony sprawią efekt wylewania się z sufitu. W takim przypadku warto zastosować karnisze sufitowe PCV. Są to podłużne szyny przytwierdzone do sufitu, które potrafią utrzymać spory ciężar, co z kolei szerokie pole manewru do aranżacji wnętrza i wyboru pasującej zasłony. Karnisz jednak, oprócz podstawowej funkcji, powinien również spełniać walory estetyczne. Potrzebny będzie jednak karnisz ścienny. 

Karnisze ścienne – wyrafinowane piękno?
Efekt jaki uzyskamy montując karnisze ścienne zależy od zastosowanych wzorów. Obecnie królują delikatne, lekkie karnisze, które mają jedynie podkreślić styl wnętrza, a nie zdominować go. W ofercie wielu producentów karnisze ścienne występują w wersjach pojedynczych lub podwójnych. Pozwalają zmieniać aranżacje i eksperymentować z rodzajami zasłon. Karnisze ścienne potrzebują odpowiednio zamocowanych w ścianie wsporników. To w zasadzie najważniejszy element konstrukcyjny. Musi być odpowiednio zamontowany, by utrzymać całą rurkę karnisza wraz z późniejszych obciążeniem. Całość kompozycji należy dopełnić poprzez zakup ozdobnych zakończeń występujących w różnych kształtach. 

Kiedy warto wybrać karnisze ścienne? 
Wiosna będzie idealnym momentem na wybór karnisza do naszego mieszkania? Dlaczego? Cała przyroda budzi się do życia. Rano wstajemy z łóżka, a przestrzeń naszych pokoi oświetlana jest przez coraz mocniejsze promienie słoneczne. Wtedy możemy dostrzec naszą przestrzeń na nowo. Bardzo łatwo o nowe plany i decyzje o zmianach, a odświeżenie przestrzeni mieszkania za pomocą nowych karniszy ściennych to doskonały pomysł. Jeśli nosisz się z zamiarem wymiany karnisza bądź dopiero zdecydowałeś się na jego zakup i montaż sprawdź porady, jak wybrać odpowiedni karnisz – "Wiosenne dekoracje okienne – podpowiadamy jakie karnisze wybrać"

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy