Reklama

Dom

Stół jak u babci, a może modny folk

materiał promocyjny
Dodano: 13.05.2013
4089_ceramika_boleslawiec
Share
Udostępnij
Naczynia wypalane z naturalnych glin, ręcznie malowane w piękne kwiaty, motyle i najróżniejsze wzory, to dla wielu powrót do dzieciństwa, gdy zasiadało się przy babcinym stole. Ale pośród nowoczesnego wzornictwa stołowej zastawy można znaleźć naczynia, które przywołają te miłe wspomnienia. 
 
W niektórych domach zachowały się stare garnuszki, talerze, misy, dzbanki na mleko, imbryki na herbatę. Są traktowane jak najcenniejsze skarby, często bardziej ze względów sentymentalnych. Ale ci, którzy chcą w swojej kuchni przywrócić choć cząstkę tej atmosfery sprzed lat, mogą kupić zastawę stołową wykonaną współcześnie, a zdobioną wzorami tradycyjnymi. W ten sposób powstają naczynia w słynnej wytwórni ceramiki w Bolesławcu, gdzie wielowiekowa tradycja wytwarzania i wypalania naczyń połączona jest z nowoczesnym wzornictwem i ręcznie malowanymi zdobieniami. 
 
Zachowane tradycyjnego sposobu zdobienia, kolorystyki, przywołujące wspomnienia babcinego domu i gotowanych przez nią smakołyków, doskonale można połączyć w nowoczesnym wzornictwem naczyń. Ci, którzy zechcą mieć wszystkie elementy właśnie w takim stylu, mogą to zrobić bez problemu, ponieważ produkowane są wszystkie niezbędne w kuchni naczynia. Są więc nie tylko głębokie talerze, ale również bulionówki, do tego sosjerki i półmiski w najróżniejszych kształtach, naczynia do zapiekania i podgrzewania potraw, ceramiczne sztućce oraz różnego rodzaju pojemniki. To wszystko może nadać współczesnej kuchni tradycyjnego stylu. 
 

Sztućce najwyższej jakości znajdziesz w sklepie HELIOS

ul. Przemysłowa 14, 35-105 Rzeszów,
tel./fax. +48 17 862-91-92, +48 17 862-88-93, +48 17 854-42-24
 
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8:00-17:00, sobota 8:00-13:00
 
 
Odwiedź stronę i sklep internetowy na: www.helios-szklo.pl
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy