Reklama

Dom

Total look w łazienkowych wnętrzach

Idalia Stochla
Dodano: 24.10.2018
41846_laz
Share
Udostępnij

Bogactwo materiałów wykończeniowych oraz ich różnorodność stylistyczna sprawiają, że bez trudu możemy wyczarować w swoim domu łazienkę jak ze snu. A o czym najczęściej marzymy? O klasyce black&white, niezwykle modnych motywach inspirowanych naturą, ale także o aranżacjach total look.  I dziś właśnie o nich. Choć mogą wydawać się nieco trudne do poskromienia, oferują spektakularne efekty wizualne. Salon kąpielowy w szarościach, bieli, a może w kolorach sepii?

Total look to trend, który ze świata mody przeniósł się do wnętrz. Pomieszczenia zdominowane przez jeden kolor powinny być stonowane i nieprzeładowane, tak aby pozwalały się zrelaksować i wyciszyć.

Szarość w eleganckiej odsłonie

Wydawać by się mogło, że szarość, przez swoje chłodne oblicze, nie odnajdzie się w łazienkowych wnętrzach. Nic bardziej mylnego! Mnogość odcieni, nasycenia barw oraz różnorodność wykończenia powierzchni sprawiają, że kolor ten świetnie sprawdzi się zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i imponujących rozmiarem salonach kąpielowych. Możemy postawić na odcień ciepły, neutralny grafit  lub zdecydować się na bardziej wyraziste płytki w kolorze stalowym. By wszechobecna szarość nie zdominowała wnętrza, do każdej aranżacji warto wprowadzić  przyciągający uwagę detal. Może nim być drewniana szafka pod blatem, biała modernistyczna wanna w aksamitnym wykończeniu lub dekor, w postaci urokliwej mozaiki o drewnianym motywie, z której stworzymy funkcjonalną prysznicową półkę.

Otuleni ciepłym beżem

Nikogo nie trzeba przekonywać, że spokojne beże i złamane biele są jakby stworzone z myślą o łazienkowych aranżacjach, także tych w stylu total look. Doskonale zagrają z bielą ceramiki oraz połyskującą armaturą, której designerskie kształty stanowić będą wyjątkową dekorację. To właśnie na te elementy warto postawić, by ożywić spokojne i nieco monotonne wnętrze. Całość aranżacji można uzupełnić grafitowymi lub czarnymi ramami luster, roletami w podobnych kolorach oraz ciemnym wykończeniem mebli.

Fot.Pixabay

Łazienkowa awangarda

Proponowana przez projektantów  łazienka w kolorach sepii, jest odpowiedzią na rosnącą popularność odważnych, czasem wręcz awangardowych, aranżacji. Niejednolity, przepiękny rdzawy kolor płytek użyty nie tylko na podłodze, stworzy ciekawy duet z dużymi płaszczyznami białej ściany. Uwagę zwraca zestawienie obok siebie materiałów o zróżnicowanej kolorystyce. W takich wnętrzach sprawdzą się inspirowane naturą dekoracje, drewniane akcesoria oraz złote dodatki, które wprowadzą do wnętrza powiew stylu glamour. Szarości, beże czy sepia – wariantów stylizacji total look może być bardzo wiele. Ważne, by obierając określony kierunek pozostać konsekwentnym i zadbać o kompozycję, którą cechować będzie ład i harmonia. Odważniejszym, modnym w tym roku rozwiązaniem jest total look z wykorzystaniem koloru Ultra Violet, czyli nasyconego, chłodnego fioletu. Intensywność tego koloru można w ciekawy sposób kontrastować z neutralną, nierzucającą się w oczy bazą, np. bielą.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy