Dom

Biuro z charakterem

materiał promocyjny
Dodano: 08.01.2014
10067_1
Share
Udostępnij
Czy wszystkie biura muszą mieć jasne ściany i podłogi w neutralnych kolorach? Ależ oczywiście, że nie. Aby wyróżnić swoje biuro od setek innych warto ożywić pomieszczenia, w których pracujemy, wykreować niepowtarzalną przestrzeń biurową. Doskonałym sposobem są fototapety, które mogą np. nawiązywać do branży, w której działa przedsiębiorstwo lub też zawierać logo firmy. 
 
Biuro to wizytówka firmy, ma ono pokazać zarówno klientom, jak i kontrahentom, firmę od jak najlepszej strony. Dlatego właśnie tak ważne jest wykreowanie przestrzeni, która spełni kilka funkcji jednocześnie. Z jednej strony będzie przyjazna pracownikom, z drugiej pomoże w stworzeniu profesjonalnego wizerunku firmy. Efekt znacznie łatwiej osiągnąć z nowoczesnymi fototapetami, które są fantastycznym sposobem na zamianę pustych ścian w ściany tematyczne, branżowe, a także bezpośrednio nawiązujące do działalności firmy. Ten rodzaj ozdabiania ścian i uatrakcyjniania pomieszczeń biurowych jest stosowany głównie w salach konferencyjnych i sekretariatach, a także w pomieszczeniach przeznaczonych dla pracowników. – Fototapeta może przedstawiać np. inspirujące drapacze chmur, wielkomiejskie widoki, motywujące zegary, zdobycze techniki czy bardzo profesjonalne ujęcia skoncentrowane na graficznych motywach – proponuje Anna Bajda-Wesołowska z „Domdeko – fabryka pięknych wnętrz”.
 
Poza motywem, jaki pojawi się na fototapecie, bardzo ważny jest jej rodzaj. Ekspert z „Domdeko – fabryki pięknych wnętrz podkreśla”, że wszystko zależy od miejsca, w którym będzie się ona znajdowała. – Jeśli będzie narażona na eksploatację, np. będzie znajdować się za biurkowymi fotelami, to polecamy tapety z laminatem, natomiast jeśli będzie jedynie zrobić ścianę, o którą „nikt nie będzie się ocierał” to może to być każdy rodzaj tapety – dodaje.
 
Fototapety stosuje się głównie w salach reprezentacyjnych, czyli w holach, salach obsługi klienta lub konferencyjnych. To miejsce najbardziej reprezentacyjne każdej firmy, tworzące jej wizerunek. Ale coraz częściej pojawiają się również w pomieszczeniach biurowych. I co warto podkreślić – nie jest to tylko zwykła ozdoba ścian. Piękne fototapety mają ogromny wpływ na atmosferę tych pomieszczeń, powiększają je optycznie, ocieplają wnętrza, pozwalają kreatywnie budować przestrzeń każdego biura.
 
fot. Domdeko
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy