Reklama

Dom

Jak ocieplić swoje wnętrze?

Artykuł Partnera
Dodano: 17.12.2013
9657_jak-ocieplic-swoje-wnetrze
Share
Udostępnij
Kiedy zima, choćby nieproszona, wkrada się do naszego wnętrza, przynosząc krótkie dni i długie noce, chcielibyśmy aby mieszkanie zatrzymywało chociaż trochę słońca i wyglądało na ciepłe. Warto wtedy zaaranżować przestrzeń tak, aby zimowy pejzaż wydał nam się bardziej przyjazny. Od czego zacząć?
 
Dobrym sposobem na ocieplenie mieszkania będą rolety okienne w żywych i pobudzających lub stonowanych, ale koniecznie ciepłych barwach. Niezależnie od aranżacji ścian czy podłóg będą one kluczowym elementem wystroju mieszkania, szczególnie jeśli zimowa aura za oknem sprzyja raczej zasłanianiu niż odsłanianiu okien. Wówczas ciepłą barwę dodatkowo podkreślą nieśmiało przebijające się do wnętrza promienie słoneczne. 
 
Niezastąpione beże
 
Jeśli nasz salon utrzymany jest w żywych kolorach, warto aby rolety nieco stonowały taką aranżację – do dywanu i zasłon będą pasować jasne rolety, na przykład beżowe lub piaskowe. Z kolei do jasnego, nowoczesnego wnętrza, urządzonego z poszanowaniem zasad minimalizmu, możemy dodać odrobinę kolorów, montując w oknach, na ścianie lub na suficie rolety kolorowe. 
 
We wnętrzach, których właściciele nie przepadają za łączeniem kolorów i preferują raczej skromne aranżacje, sprawdzą się minirolety marki PRAKTO, dostępne w kilku rodzajach: transparentne, w pełni zaciemniające, gładkie i żakardowe. Kolorowe okna będą przyciągać wzrok i stanowić szczególny dodatek dekoracyjny w naszym mieszkaniu, jednocześnie ocieplając je – mówi Liliana Kiekis-Kozica, ekspert marki Prakto. 
 
Odważne czerwienie
 
Odważnym, ale także eleganckim pomysłem będą czerwone rolety, które szczególnie sprawdzą się w sypialni, na przykład utrzymanej w ciemnym drewnie lub w kuchni, w której dominują biel i beż. Znacznie bardziej wesołym i pogodnym kolorem jest jednak żółty, który możemy wprowadzić do pokoju dziecięcego i połączyć go z bardziej stonowanymi ścianami czy zasłonami. Do wykorzystania mamy wiele kolorów i rodzajów rolet, najważniejsze, by współgrały z naszym wnętrzem i estetycznie je dopełniały. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy