Reklama

Dom

Noworoczny powiew świeżości w IKEA

Materiał Partnera
Dodano: 31.01.2022
59582_obraz1-resizer-750
Share
Udostępnij
Niech wiosna zawita do Twojego domu wcześniej wraz z żywymi kolorami oraz lekkością naturalnych materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł, takich jak bambus czy bawełna. Styczniowe nowości od IKEA skrócą czas oczekiwania na nadejście cieplejszych dni, ożywiając każde wnętrze.

Wnieś dobro do swojego domu

Wybudź swój dom z zimowego snu, ozdabiając sofę poduszkami w poszewkach projektu Akankshy Deo wykonanymi przez zespół rzemieślniczek z organizacji pozarządowej Jordan River Foundation (JRF) w ramach długoletniej współpracy z IKEA. Pastelowe róże i fiolety pięknie igrają na materiale z trawiastą zielenią oraz graficznymi liniami. Żywe kolory dodają pomieszczeniu energii i wprowadzają w dobry nastrój. Główną inspiracją dla ich powstania stały się pełne ekspresji, abstrakcyjne obrazy znanej szwedzkiej artystki Hilmy af Klint. Dostępne są w dwóch wzorach: ÄNGSMÄTARE z barwnymi kołami i MANDELPIL z intrygującym motywem twarzy. Te urocze poszewki są jednak czymś więcej niż dodatkami – zapewniają miejsca pracy kobietom z Jordanii. Zostały wykonane w 100% z bawełny pochodzącej ze zrównoważonych źródeł i ozdobione ręcznie haftem przez kobiety z fundacji, więc każda z poszewek ma wyszywane inicjały osoby, która ją wykonała.

 
Foto: MANDELPIL Poszewka 59,99 pln, ÄNGSMÄTARE Poszewka 59,99 pln

Wprowadź atmosferę spokoju do chaosu

Oczekiwanie na wiosnę nie mogłoby się obejść bez porządków i organizacji, a przynajmniej wprowadzenia drobnych zmian, które pomogą w obydwu tych czynnościach. W IKEA chcemy, aby każde codzienne zadanie stało się przyjemniejsze i bardziej zrównoważone, dzięki niezwykłym przedmiotom. Segregowanie prania umili nam ręcznie pleciony 50-litrowy kosz na pranie SALUDING, wytworzony w 100% z bambusa – materiału mocnego, elastycznego i pozyskiwanego w trosce o środowisko. Lekki design w połączeniu z wytrzymałym organicznym surowcem pozwala na stylowe porządki. W kuchni przyda się bambusowa deska do krojenia STOLTHET ułatwiająca przygotowywanie posiłków, a dzięki stabilnym nóżkom można umieścić pod nią pojemnik lub miskę i zgarniać tam pokrojone oraz gotowe do ugotowania jedzenie. Gładkie, zwarte drewno, nie wchłania łatwo płynów, co ułatwia czyszczenie. Zanim na zewnątrz zrobi się zielono, można posadzić też na kuchennym parapecie rzeżuchę lub ulubione zioła. Idealnie sprawdzą się do tego klasyczne ceramiczne doniczki BRUNBÄR z porowatego materiału pochłaniającego nadmiar wilgoci.

 
Foto: Nowość STOLTHET Deska do krojenia 49,99 pln

„Jako projektanci patrzymy na zrównoważony rozwój nie tylko przez pryzmat lepszych materiałów i procesów produkcji, ale także trwałości produktów. Pragniemy tworzyć rzeczy, które są piękne i mają dobrą jakość, aby ludzie chcieli zachować je na dłużej” – mówi Ilse Crawford, projektantka wazonów KONSTFULL..

Projektowanie rzeczy trwałych z wykorzystaniem bardziej zrównoważonych materiałów to wartość, która łączy IKEA i Ilse. Dlatego kolekcja wazonów KONSTFULL wykonana jest z dmuchanego szkła pozostałego z odpadów po produkcji wyrobów szklanych. Projektantka dąży do tego, by małe przedmioty codziennego użytku były unikalne, dlatego każdy z wazonów posiada inny charakterystyczny kształt i fakturę. Z przyjemnością można więc obserwować, jak pięknie odbija się w nich wiosenne światło.

 
Foto: Nowość KONSTFULL Wazon 69,99 pln, Wazon 59,99 pln, Wazon 19,99 pln, Wazon 59,99 pln

Poprzednia współpraca IKEA z Ilse Crawford w 2015 roku pozwoliła na wprowadzenie na rynek kultowej lampy wiszącej SINNERLIG, która do dziś jest popularną częścią asortymentu marki. Kolejne wspólne działania w ciągu najbliższych kilku lat zaowocują następnymi nowościami, dzięki którym będzie można celebrować małe momenty w życiu. Zasady projektowania Ilse, jej wartości i estetyka idealnie pasują do wizji IKEA, by tworzyć lepsze codzienne życie dla wielu ludzi poprzez znaczące i piękne akcesoria domowe, a także zwykłe rzeczy, sprawiające, że każdy dzień jest wyjątkowy.

Zagraj zimie na nosie

Niech muzyka niesie się po domu niczym wczesne promienie słońca z nową wersją lampy stołowej z głośnikiem SYMFONISK. SYMFONISK to długoterminowa współpraca pomiędzy IKEA i Sonos, która ma na celu zbliżenie do siebie światów wyposażenia wnętrz i dźwięku. Prosty, minimalistyczny wygląd urządzenia w połączeniu z jego funkcjonalnością to esencja tego, co cenią klienci IKEA. Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i białym oraz z kloszem z tkaniny lub szkła. Oba klosze zostały zaprojektowane tak, by zapewnić nie tylko doskonałe wrażenia wizualne, ale również dźwiękowe. Głośnik łączy się przez WiFi i może być używany jako jedyne źródło dźwięku w pomieszczeniu lub w połączeniu z innymi produktami z serii.

 
Foto: Nowość SYMFONISK Klosz do podst lampy z głośnikiem 150 pln, Głośnik/podstawa lampy z wifi 599 pln

Na powitanie wiosny tchnij nowe życie w swój dom, wnosząc do niego lekkość, radość i dźwięki muzyki z nowościami od IKEA. Nawet w niepozornych przedmiotach może kryć się odrobina wiosennej magii!

W doborze asortymentu pomogą specjaliści IKEA w Rzeszowie. W Studiu Planowania IKEA Rzeszów w Millenium Hall doradzą najlepsze rozwiązania i przygotują projekt 3D pomieszczenia, uwzględniający rozmieszczenie mebli i AGD oraz oświetlenia. Zobaczyć można tu też wzory frontów kuchennych i wybrane meble. Warto dodać, że IKEA ma w Rzeszowie własne ekipy świadczące usługi montażowe i instalacyjne, a koszt transportu mebli na Podkarpacie jest atrakcyjny cenowo. Klient płaci tyle samo, co za dostawę na terenie Krakowa. Na spotkanie z doradcą można umówić się poprzez formularz na stronie IKEA.pl.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy