Reklama

Dom

Jak przykryć stary narożnik?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 02.12.2021
58143_sypialnia_3-resizer-750
Share
Udostępnij
Narożnik to bez wątpienia jeden z najbardziej eksploatowanych mebli w domu. To oznacza, że z czasem może ulec zniszczeniu. Upływający czas pozostawia swoje ślady szczególnie na siedzisku, oparciach i podłokietnikach. Przetarte fragmenty, dziury, wypłowiałe fragmenty, uporczywe zabrudzenia – czy jedynym rozwiązaniem jest zakup nowego zestawu wypoczynkowego? Niekoniecznie!

Czasem wystarczy wymiana tapicerki na nową, a jeszcze tańszą i szybszą opcją jest nakrycie mebla narzutą. Oczywiście to rozwiązanie ma swoje wady, bo zawsze widać, że co znajduje się pod kocem. Dlatego jeszcze lepszym rozwiązaniem okaże się zakup pokrowca z elastycznego materiału.

Masz starą kanapę? Podaruj jej drugie życie!


Jest wiele powodów, dla których możesz nie chcieć pozbywać się kilkuletniej kanapy. Kiedy nie masz środków na zakup nowego narożnika, ze starym meblem łączy się sentymentalizm albo bliskie są Ci założenia zero waste, prawdopodobnie będziesz wolał w pierwszej kolejności odrestaurować swój mebel lub przynajmniej poprawić jego wygląd.

Co zrobić aby nasze narożniki prezentowały się pięknie?

 • Pomyśleć o profesjonalnym czyszczeniu obicia.
 • Zmienić tapicerkę z pomocą specjalisty tapicera.
 • Naprawić obicie u tapicera.
 • Położyć na sofie poduszki dekoracyjne.
 • Zamówić elastyczną tkaninę – pokrowiec, który nałożysz na sofę.

Który sposób będzie najlepszy? W przypadku mocno zniszczonej tapicerki, poduszki czy położona luzem narzuta raczej nie spełnią swojej funkcji. O ile w obiciu nie ma dziur czy mocnych odkształceń, o tyle najlepszym rozwiązaniem będzie elastyczny pokrowiec.
 

Pokrowiec na sofę – jak to działa?


Brzydko wyglądająca tapicerka sofy wpływa negatywnie na postrzeganie całego wnętrza. Pokrowiec najlepiej sprawdzi się wtedy, gdy z jednej strony nie planujesz kupować nowego mebla, a z drugiej, chcesz poprawić estetykę sofy.

Pokrowiec to produkt na wymiar. Dzięki temu, że jest obszyty gumką, można z łatwością naciągnąć go na siedzisko, a także pozostałe elementy sofy. Jeżeli potrzebujesz zaaranżować w ten sposób większe i bardziej rozbudowane narożniki z funkcją spania to prawdopodobnie będziesz potrzebować trzech oddzielnych pokrowców (jednego na siedzisko i oparcie, po jednym na każdy z podłokietników).

Jeżeli w salonie masz zestaw wypoczynkowy, to możesz kupić pokrowiec tylko na kanapę lub narożnik, a fotele czy pufy zostawić w oryginalnej formie. Jednak czasem kolory do siebie nie pasują i wtedy warto od razu wziąć zestaw pokrowców na każdy mebel oddzielnie. Będzie to tańsze niż tapicerowanie, a przyniesie równie dobry efekt meblu.
 

Dlaczego warto wybrać pokrowiec?


Pokrowiec, jak już wspomnieliśmy, to idealne rozwiązanie w przypadku mebla, który ma uszkodzoną tapicerkę. Świetnie maskuje defekty oryginalnego obicia – przetarcia, wyblaknięcia. Jeśli potrzebujesz szybkiej i skutecznej reakcji, to warto zdecydować się na pokrowiec. Ma on kilka zalet:

 • jest wyposażony w gumkę, dzięki czemu po nałożeniu jest idealnie naprężony, pozbawiony fałd,
 • pozwala skutecznie odmienić wizerunek mebla, np. poprzez zmianę koloru kanapy,
 • występuje w wielu wzorach i kolorach,
 • jest dodatkowym elementem ozdobnym, tak jak np. zasłony, poduszki dekoracyjne czy dywan,
 • chroni zestaw wypoczynkowy przed czworonogami – zabrudzeniami z sierści, zadrapaniami,
 • pasuje do różnych mebli – zarówno prostej sofy, jak również narożnika w kształcie litery U czy L,
 • jest łatwy w ściąganiu i zakładaniu,
 • możesz wyprać go w pralce.
 
Jeżeli decydujesz się na zakup pokrowca, to musisz sprawdzić jego wymiar oraz to, z jakiego materiału jest wykonany. Odpadają syntetyki i tkaniny o rzadkim splocie. Nie tylko zsuwają się one z narożnika, ale też nie oddychają i powodują potliwość skóry. Ponadto, źle dobrana narzuta sprawia, że sofa prezentuje się tandetnie. Tymczasem pokrowiec powinien przylegać do niej niczym "druga tapicerka". Wtedy poczujesz komfort wypoczynku na estetycznym i odświeżonym narożniku!

W sklepie Meblobranie znajdziesz meble tapicerowane tkaninami hydrofobowymi, które częściowo chronią wypoczynki przed zabrudzeniami.

Może cię zainteresować

Reklama
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy