Reklama

Dom

Wyciągi blatowe do kuchni otwartej na salon

Redakcja
Dodano: 15.04.2021
53219_vario
Share
Udostępnij
Wciągi blatowe to praktyczne rozwiązanie do nowoczesnej kultury kulinarnej, w tym kuchni otwartej na salon.
 
Luksusowa marka Gaggenau, produkująca urządzenia gospodarstwa domowego, udoskonaliła niedawno wentylację blatową, której jest pionierem w Europie. Seria Vario 400 dostosowana jest do nowoczesnej kultury kulinarnej, w tym kuchni otwartych na salon, które stopniowo łączą się w jedną spójną przestrzeń.
 
Modułowa wentylacja blatowa Vario z serii 400 umożliwia dostosowanie powierzchni gotowania do indywidualnych potrzeb i oferuje możliwości różnych kombinacji. Wentylacja jest sterowana za pomocą pokręteł montowanych z przodu, które są charakterystyczne dla płyt grzewczych Vario z serii 400.
 
Urządzenie jest wykonane ze stali nierdzewnej i może być montowane w połączeniu z bezramowymi płytami indukcyjnymi lub płytami z ramą; w tym grill elektryczny, Teppan Yaki, płyta gazowa, wok gazowy czy indukcja, które pozwalają na wydajne gotowanie przy użyciu dużych naczyń o szerokości do 32 cm.
 
Podczas pracy, urządzenie wentylacyjne zasysa parę, zapach i opary bezpośrednio u źródła. Dzięki konstrukcji ramy wewnętrznej, nowemu podwójnemu filtrowi w kształcie litery V, który najlepiej sprawdza się w połączeniu z wysokowydajnymi wentylatorami, oraz szerokości 15 cm, wentylacja blatowa z wychwytuje wszystkie opary, nawet na najniższym ustawieniu.
 
Wentylację Vario można ustawić na tryb automatycznej samoregulacji, zależną od wykrytych oparów w powietrzu. Funkcja automatycznego sterowania wyciągiem eliminuje konieczność monitorowania jakości powietrza. Czujnik jakości powietrza o wysokiej czułości wykrywa i w cichy sposób odprowadza zapachy i opary, wykorzystując najcichszy i najniższy potrzebny poziom mocy. Wysokowydajne silniki z zaawansowaną technologią redukcji hałasu pozwoliły na osiągnięcie cichej pracy wentylacji.
 
Podwójny filtr przeciwtłuszczowy zapewnia wychwytywanie tłuszczu i cząstek stałych, nie pozostawiając osadów w obudowie. Filtr można łatwo wyjąć dzięki dwóm ergonomicznym uchwytom i prowadnicom, które zapobiegają wylewaniu się oleju ze zbiornika. Konstrukcja zbiornika na tłuszcz zapewnia, że pozostaje on w pozycji pionowej, gdy jest umieszczany na blacie, chroniąc kucharza i blat przed jego zawartością. Podwójny filtr eliminuje z obudowy wszelkie pozostałości tłuszczu, a dzięki symetrycznemu kształtowi jego ponowne zamocowanie jest łatwe. Obudowa urządzenia wykonana z anodyzowanego aluminium ma gładką powierzchnię do łatwego czyszczenia, co czyni całe urządzenie higienicznym. Filtr przeciwtłuszczowy można również myć w zmywarce – dzięki czemu konserwacja urządzenia jest wygodna.
 
Wentylacja Vario z serii 400 jest wyposażona w Home Connect, aby kucharz miał większą swobodę dzięki sterowaniu swoim urządzeniem online.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy