Reklama

Dom

Odkurzaj z najlepszymi

Materiał Partnera
Dodano: 26.02.2021
52770_zdj-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Utrzymanie czystości w mieszkaniu, miejscu pracy, itp., ma bardzo istotny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Mieszkania w których mamy do czynienia z dużą ilością kurzu, mogą się przyczyniać do powstawania alergii oraz innych schorzeń. Dlatego tak ważnym przedmiotem jest odkurzacz, który ułatwi nam zachowanie odpowiedniego poziomu czystości. Wybór tego urządzenia w obecnych czasach może jednak stanowić pewien poważny problem. Ilość rodzajów odkurzaczy, mnogość ich modeli, zróżnicowanie cen, to wszystko może powodować pewne trudności z podjęciem ostatecznej decyzji. Im więcej wiedzy na temat odkurzaczy zyskamy, tym łatwiej będzie nam się udać na zakupy.

1. Odkurzacz, na który warto postawić
2. Urządzenie dopasowane do naszych potrzeb

Odkurzacz, na który warto postawić
Pierwszy dylemat, przed którym staniemy, to to czy zdecydować się na odkurzacz workowy, czy też sięgnąć po model bezworkowy. Worki do odkurzaczy muszą być wymieniane co pewien czas, a więc to będzie ostatecznie podnosić koszt eksploatacji takiego urządzenia. Większa część odkurzaczy ma wewnątrz worki papierowe, które po napełnieniu wyrzucamy do śmieci. Niektóre dysponują workami materiałowymi wielorazowego użytku, ale ich opróżnianie nie należy do przyjemności. Interesującą opcją są odkurzacze bezworkowe, wyposażone w specjalne pojemniki, w których zbiera się brud. Taki pojemnik wystarczy tylko opróżnić oraz wypłukać.

Propozycją, której powinni się przyjrzeć wszyscy ci, którzy mają problemy z alergiami, np. są uczuleni na pleśń, itp., są odkurzacze wodne. W tym przypadku rolę bardzo skutecznego filtra pełni woda, która znajduje się w specjalnym pojemniku. Po skończonym odkurzaniu brudną wodę wylewamy po prostu do ubikacji. W rachubę wchodzą jeszcze także odkurzacze pionowe, piorące, czy też niewielkich rozmiarów odkurzacze ręczne, dzięki którym możemy odkurzać, np. zasłony lub firany. Bez względu na to na jaki odkurzacz ostatecznie się zdecydujemy warto dokonać zakupu urządzenia na platformie Allegro, gdyż znajdziemy tam naprawdę olbrzymi wybór odkurzaczy w korzystnych cenach. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy rozważać kupno nowego odkurzacza.


Urządzenie dopasowane do naszych potrzeb
Podejmując decyzję o kupnie, pamiętajmy o tym, by zwrócić uwagę na różne parametry techniczne tych urządzeń. Jedną z najistotniejszych spraw jest moc ssąca odkurzacza. Odkurzacz o mocy sześciuset pięćdziesięciu watów wystarczy nam do odkurzania gładkich powierzchni, takich jak parkiety, czy glazura. W przypadku, gdy mamy do odkurzania głównie wykładziny radę dać powinien model o mocy 750-800 watów. Jeśli w naszym domu przewagę stanowią dywany z dłuższym włosiem, kupujmy odkurzacze o mocy ponad ośmiuset watów. Dobrą opcją może być także zakup odkurzacza, którego moc ssącą można zmieniać. To z pewnością ułatwi nam czyszczenie zróżnicowanych powierzchni w naszym mieszkaniu lub domu. Bardzo istotną sprawą będzie także rodzaj filtra lub filtrów w jaki będzie wyposażony odkurzacz. Przeważnie mamy tutaj do czynienia z trzema rodzajami filtrów: mikrofiltr z włókniny, filtr HEPA wykonany ze spiekanego szkła oraz filtr wodny.

Najlepsze, ale i najdroższe, modele odkurzaczy mają często w swoim wnętrzu kombinację kilku filtrów. Koniecznie też trzeba zwrócić uwagę na głośność pracy naszego urządzenia, to czy bardziej interesuje nas odkurzacz przewodowy, czy bezprzewodowy, pojemność pojemnika na zanieczyszczenia, czy też jego wagę. Wszystkie te szczegóły będą miały wpływ na jego późniejszą eksploatację. Odpowiednio dobrany model odkurzacza na pewno sprawdzi się w użyciu – na co dzień i od święta.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy