Reklama

Dom

Naturalna podłoga z linoleum?

Redakcja
Dodano: 05.02.2021
52655_marmoleum-ekologiczne_rozwiazanie_podlogowe._informacja_prasowa_forbo-_25.01_21
Share
Udostępnij
W ostatnich latach na skutek zmian klimatycznych zachodzi wiele niepokojących zjawisk, takich jak globalne ocieplenie, susze, powodzie czy huragany. Dlatego w materiałach wykończeniowych coraz większy nacisk kładzie się na skutki ich produkcji i użytkowania oraz możliwość ponownego wykorzystania w produkcji. Stąd powstają udoskonalone wersje popularnych wyrobów. Przykładem jest linoleum firmy Forbo, które trafiło na rynek jako naturalne podłogi Marmoleum.
 
Najnowsza generacja podłóg Marmoleum firmy Forbo reklamowana jest jako podłogi naturalne. Dobre parametry  techniczne uzyskano tu w połączeniu z naturalnymi surowcami, takimi jak olej lniany z ziaren lnu, włókno z łodyg juty czy żywica z drzew sosnowych. Dzięki wykorzystaniu w 100% zielonej energii przy produkcji, udało się stworzyć linoleum całkowicie neutralne pod względem emisji szkodliwego CO2, przez co maksymalnie przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu. Każdy metr kwadratowy Marmoleum uwalnia środowisko od 40g CO2, ponieważ w swoim cyklu życia uprawy wykorzystywane do wytwarzania składników Marmoleum pochłaniają z atmosfery więcej CO2 niż generuje jego produkcja.
 
– Marmoleum stanowi doskonałą propozycję na podłogę. Jest to produkt w 97% naturalny, biodegradowalny, bez dodatków poprawiających wygląd czy podwyższających profil ekologiczny, a co za tym idzie, całkowicie bezpieczny dla ludzi i środowiska – Jakub Kuszewski, menedżer regionalny Forbo Flooring:
 
Wykładziny Marmoleum mają bogate wzornictwo i kolorystykę. W najnowszej odsłonie tej kolekcji znalazła się szeroka gama wzorów inspirowanych naturą, zarówno w jej delikatnej, chłodnej wersji, jak i w nieco bardziej wyrazistym, ciepłym i żywiołowym wydaniu.
 
Podłogi z tej linii charakteryzują się doskonałymi właściwościami użytkowymi oraz niezwykłą trwałością, nawet przez 30 lat i więcej. Funkcjonalność wykładzin marki Forbo, to w dużej mierze zasługa technologii Topshield2, czyli podwójnie utwardzanej promieniami UV powłoki, która zabezpiecza ich powierzchnię przed wnikaniem brudu, a także chroni przed zarysowaniami. Dzięki temu wykładzinę z powodzeniem można stosować w domach prywatnych i obiektach publicznych, takich jak szpitale, szkoły, żłobki, przedszkola czy biura.
 
Marmoleum znajduje sięw gronie produktów, którym przyznano najwięcej międzynarodowych ekoznaków
i certyfikatów, m.in. PLGBC Green Building Award, Swan, Blue Angel, North American Sequoia Seal, Nature Plus i wiele innych. Nic dziwnego, że produkt ten z powodzeniem jest wykorzystywany w wielu ekologicznych obiektach certyfikowanych w systemie LEED i BREEAM.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy