Reklama

Dom

Okno dla alergika – nawiewnik z filtrem na grzyby i pleśnie

Biznesistyl.pl
Dodano: 24.04.2020
50607_okno
Share
Udostępnij
Okienne nawiewniki mogą być wyposażone w filtry antyalergiczne, które wyłapią 99 proc. pyłków, grzybów i pleśni. 
 
 
Pylenie drzew czy traw może zamienić wiosenny spacer w prawdziwy koszmar – wie o tym każdy alergik. Ukojenia szukamy w środkach, które oferuje nam współczesna medycyna i zamykamy się w domu. Niestety, choć częściowo odizolowani, również tu jesteśmy narażeni na pylenie, które przedostaje się z zewnątrz. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, dzięki której możemy filtrować powietrze.
 
Mowa tu oczywiście o nawiewnikach z filtrami antyalergicznymi, które ograniczają ekspozycję na pyłki, grzyby czy sierść w domu. Takie oferuje np. firma Oknoplast. To w istocie małe urządzenie montowane na lub przy oknie, które jest wyposażone w filtr antyalergiczny, odseparowujący cząsteczki wywołujące uczulenie.
 
– Wprowadzając technologię zastosowaną w naszych nawiewnikach zależało nam, by została zachowana swobodna cyrkulacja powietrza w każdym pokoju. Dom staje się oazą, miejscem w którym odetchniemy i zarazem odpoczniemy od czynników drażniących, takich jak pyłki kwiatowe czy sierść zwierząt. Filtr pochłania aż do 99% alergenów o najczęściej spotykanej wielkości. Rozwiązanie może więc znacząco podnieść komfort życia osób zmagających się z alergią – tłumaczy Mike Żyrek, dyrektor badań i rozwoju w Grupie Oknoplast
 
W ofercie firmy znajdziemy 2 rodzaje nawiewników. Insolio Premium – które najlepiej sprawdzą się w nowym budownictwie. Montujemy je powyżej górnej ramy, a po wykończeniu staje się integralną częścią elewacji i jest praktycznie niewidoczny. Natomiast Urbino Premium świetnie pasują do okien przeznaczonych na wymianę lub okien w których już istnieje nawiewnik. Filtr antyalergiczny znajdziemy w obydwu nawiewnikach.  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy