Reklama

Dom

Jakie płytki kamienne do salonu wybrać?

Materiał Partnera
Dodano: 16.12.2019
48806_living-1032733_960_720
Share
Udostępnij
Płytki kamienne podłogowe to opcja bardziej kosztowna niż np. płytki ceramiczne, jednak zdecydowanie nie warto z niej rezygnować. Walory estetyczne kamienia naturalnego, jego unikatowa struktura, imponująca twardość oraz wytrzymałość sprawiają, że podłoga z kamienia wygląda nadzwyczaj efektownie, stanowiąc jednocześnie prawdziwą inwestycją na lata. Jakie płytki kamienne podłogowe sprawdzą się najlepiej w salonie? Podpowiadamy.
 
Podłoga w salonie – który kamień wybrać?
Sięgając po płytki kamienne podłogowe do salonu, możemy wybierać spośród bogactwa kolorów, ciekawych struktur, a także różnych kształtów. Płytki kamienne dostępne są także w różnych wymiarach oraz grubościach. Chcąc uzyskać zaplanowany efekt wizualny w naszym salonie, powinniśmy wybrać właściwy rodzaj kamienia – o konkretnej barwie i wzorze płytek. Należy również pamiętać o odpowiednim doborze wymiaru oraz struktury powierzchni – ta może być łamana lub cięta, szlifowana bądź polerowana.

PODŁOGA Z MARMURU
Marmur wyróżnia się atrakcyjną i bogatą kolorystyką, dlatego płytki podłogowe z marmuru dostarczają wielu ciekawych opcji aranżacyjnych. Starannie i systematycznie impregnowana podłoga będzie pięknie lśnić, prezentując się niezwykle elegancko, wręcz ekskluzywnie.
 
PODŁOGA Z GRANITU
Granit jest odporny na zarysowania, prościej także utrzymać go w czystości. Dodatkowo płytki granitowe nie będą wymagały impregnacji. To z pewnością doskonałe rozwiązanie do intensywnie użytkowanego salonu, lub w sytuacji, gdy mamy w domu psa.
 
PIASKOWIEC I TRAWERTYN
Piaskowiec i trawertyn mają porowatą strukturę, którą niełatwo utrzymać w czystości. Choć tego rodzaju powierzchnia dość szybko zbiera brud, trzeba przyznać, że efektownie się prezentuje. Jasna tonacja kamieni sprawia tutaj, że salon zyskuje przestronny, świeży charakter. Płytki kamienne podłogowe tego typu trzeba jednak regularnie impregnować.
 
Praktyczne i efektowne podłogi w salonie
Płytki kamienne w salonie to propozycja zarówno znakomicie się prezentująca, jak i bardzo praktyczna. Istnieje tutaj bowiem możliwość zainstalowania pod płytkami ogrzewania podłogowego. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na kamienną podłogę w salonie, łatwo uzyskamy pełny efekt aranżacyjny sięgając po kamienne parapety, czy też obudowę kominka wykonaną z kamienia.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy