Reklama

Dom

ABC zadaszeń tarasów i balkonów

Materiał partnera
Dodano: 17.12.2018
43169_zad
Share
Udostępnij
Spędzanie wolnego czasu na balkonie lub na tarasie sprawia, że możemy wreszcie odpocząć od natłoku obowiązku i posiedzieć tam wspólnie z rodziną. Jednak, aby pogoda nie zepsuła nam miłych chwil, koniecznie musimy zadbać o zamontowanie daszka. Sprawdź, co musisz wiedzieć i zrobić, aby cieszyć się zadaszeniem nad swoim balkonem lub tarasem.

Dopasuj daszek do typu balkonu
 
Na samym początku bardzo ważne jest określenie, jaki typ balkonu posiadamy. Najczęściej dostępne są balkony tradycyjne, które odstają od budynku lub też tzw. loggie. W pierwszym przypadku warto wybierać zadaszenie z markizy lub też z poliwęglanu podczepione do fasady domu. Do balkonów loggie warto z kolei montować daszek podczepiony do stropu.

Gdzie zamówić zadaszenie?
 
Istnieje wiele firm, które oferują możliwość zamówienia zadaszenia zarówno do tarasów, jak i balkonów. Niestety nie w każdym przypadku mamy do czynienia z wysoką jakością wykonania i doświadczonymi fachowcami, którzy zamontują dla nas daszek. Dlatego też zadaszenia z poliwęglanu warto zamawiać na stronie internetowej https://www.metal-gum.com/zadaszenia-z-poliweglanu .

Czym wyróżnia się daszek poliwęglanowy?
 
Daszki wykonane z poliwęglanu bardzo często są porównywane do szkła, jednak są znacznie tańsze od nich. Zaletą tego rodzaju zadaszenia jest też to, że doskonale chronią przed deszczem, śniegiem, ale też przed szkodliwymi promieniami UV. Z kolei sam montaż trwa niezwykle krótko, dlatego jeszcze tego samego dnia będziemy mogli cieszyć się zadaszeniem. Oprócz bardzo dużej wytrzymałości płyty poliwęglanowe charakteryzują się również niezwykłą lekkością oraz elastycznością.

Konserwacja daszków
 
Podczas wyboru daszków trzeba zwrócić uwagę również na to, w jaki sposób będzie trzeba je konserwować. Daszek z poliwęglanu na szczęście nie wymaga żadnej konserwacji w trakcie użytkowania. Podobnie zresztą jest ze szkłem akrylowym.

Zwróć uwagę na wygląd zadaszenia
 
Wygląd nie może być kwestią najistotniejszą w przypadku daszków. Jednak nie można całkowicie zignorować tej kwestii. W końcu zadaszenie wpłynie na wygląd całego domu, a przede wszystkim tarasu lub balkonu. Dlatego też warto dopasować jego kształt oraz kolorystykę, aby stanowił integralną część domu. Warto stawiać na daszki z poliwęglanu w kolorze białym, bezbarwnym lub ewentualne dymione modele. Nie mniej ważny jest również styl daszku, w przypadku bardzo tradycyjnego domu nie warto wybierać zbyt nowoczesnego modelu daszku i odwrotnie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy