Reklama

Dom

Bez prądu ani rusz!

Materiał partnera
Dodano: 19.07.2018
40199_agr
Share
Udostępnij
Choć w dzisiejszych czasach, trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez prądu, to niestety z powodu awarii np. przeciążonej sieci lub zerwanych linii, dochodzi do przerw w jego ciągłej dostawie. Takie sytuacje nie są częste, ale niestety zdarzają się. Bywa, że naprawa wymaga kilku godzin, czego skutkiem zazwyczaj są poważne straty finansowe, ale nie tylko. Nie do pomyślenia jest np. brak prądu w szpitalu, gdzie od tego zależy życie wielu pacjentów. Dlatego też z pomocą, w takich kryzysowych sytuacjach, przychodzi urządzenie o nazwie agregat prądotwórczy.
 
Agregat prądotwórczy – co to takiego?
 
Agregat prądotwórczy nazywany inaczej generatorem prądotwórczym to urządzenie elektroenergetyczne. Jego zadaniem jest zasilanie różnego rodzaju urządzeń w energię elektryczną (np. sprzętu RTV i AGD). Agregat jest takim rezerwowym i niezastąpionym źródłem prądu, kolokwialnie rzecz ujmując, przenośną elektrownią, która sprawdza się doskonale w przypadku niespodziewanych awarii sieci energetycznej, wywołanej np. jej przeciążeniem, albo zerwaniem linii. Urządzenie to też świetnie rozwiązanie w miejscach, gdzie brak dostępu do stałego źródła prądu, na działce lub na biwaku. W zależności od rozmiaru i parametrów agregat może być używany zarówno w przemyśle, jak i przez osoby prywatne.

Agregat prądotwórczy – najważniejsze cechy
 
Decydując się na kupno agregatora prądotwórczego, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Agregator przemysłowy, np. do fabryki czy szpitala, będzie się znacznie różnił od urządzenia wyłącznie do użytku prywatnego. Zatem należy wziąć pod uwagę jego gabaryty (rozmiar i waga), stopień zużycia paliwa, głośny bądź cichy tryb pracy, jak będzie pobierał odbiornik. Duże znaczenie ma również to, czy agregator jest jedno czy też trójfazowy. Ważnym parametrem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tego urządzenia jest automatyczna stabilizacja napięcia (AVR) oraz układ, który gwarantuje automatyczne włączenie się agregatu w przypadku braku zasilania w sieci i jego wyłączenie, gdy zasilanie wróci (AZS).

Gdzie kupić?
 
Zakup agregatu to spory wydatek. Urządzenie to nie należy do najtańszych, dlatego też najlepiej skorzystać z producentów, którzy mogą zagwarantować jakościowo najlepszy produkt. Jedną z firm, godną polecenia, zajmującą się sprzedażą agregatów najwyższej klasy, można znaleźć na tej stronie epssystem.pl.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy