Reklama

Dom

Materace – jak znaleźć ten jedyny? Przegląd najchętniej wybieranych typów

Materiał Partnera
Dodano: 02.10.2023
Materace jak znaleźć ten jedyny Przegląd najchętniej wybieranych typów-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Codziennie budzisz się zmęczony, w ciągu dnia męczą Cię bóle pleców lub głowy, brakuje Ci motywacji, a kolejne kawy nie pomagają? Jeśli z Twoim zdrowiem wszystko jest w porządku, czas przyjrzeć się… materacowi. Jakie materace do spania są najlepsze? Zapraszamy na przegląd popularnych typów.

Dobrze dobrany materac to mocny sen i udany dzień

Zakup dopasowanego do potrzeb materaca nie jest prosty. Nie dość, że większość materaców w sklepach wygląda bardzo podobnie, to ich parametry techniczne niewiele mówią przeciętnemu konsumentowi. Wybór często jest więc przypadkowy i pada np. na produkt w promocji, najtańszy lub rekomendowany przez producenta łóżka. Do zakupu materaca warto dobrze się przygotować, ponieważ posłanie w znacznie większej mierze niż łóżko decyduje o jakości snu. Nowoczesny, dopasowany do potrzeb i sylwetki materac wspiera sen w ergonomicznej pozycji i w higienicznych warunkach. Już wiesz, że nadszedł czas na zmianę? Poznaj najchętniej wybierane materace i znajdź idealny wariant dla siebie.

Główne rodzaje materaców. Jakie są najlepsze do spania?

Do wyboru są różne rodzaje materaców. Ze względu na wypełnienie, można wyróżnić materace:

  • piankowe,
  • kieszeniowe,
  • hybrydowe
  • lateksowe,
  • bonellowe.

W ten sposób są podzielone materace w większości salonów, w tym w sklepie internetowym Agata. Wśród nich znajdują się wysokie i cienkie materace do spania, modele miękkie, średnio twarde i twarde. Wszystkie oferują korzyści dla konkretnych grup użytkowników. Dlatego nie da się jednogłośnie rozstrzygnąć, czy lepsze są sprężynowe, czy piankowe materace do spania. Każdy z nas ma inne preferencje i przyzwyczajenia i to, jakie materace do spania sprawdzą się konkretnej sypialni, jest kwestią indywidualną.

Materace piankowe do spania

Bardzo chętnie wybierane są materace piankowe, które produkuje się głównie z pianki poliuretanowej – materiału niezwykle lekkiego, wysoce elastycznego i higienicznego. Materac piankowy łatwo dopasowuje się do sylwetki użytkownika, nie odkształca się, nie przyciąga bakterii ani roztoczy. To jedyny rodzaj, który nadaje się do stosowania z podnoszonymi stelażami. Segment materaców piankowych obejmuje również modele z pianki termoelastycznej. Materiał ten gwarantuje idealne podparcie dla kręgosłupa w trakcie snu, ponieważ reaguje na nacisk i temperaturę ciała leżącego.

Materace kieszeniowe/sprężynowe

Materace sprężynowe, zwane też kieszeniowymi, zbudowane są ze sprężyn. Każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszonce wykonanej ze specjalnej tkaniny, więc pracuje niezależnie od pozostałych. Materac sprężynowy dobrze dopasowuje się do sylwetki użytkownika, jest ergonomiczny i trwały. Na każdy metr kwadratowy materaca może przypadać nawet kilkaset sprężyn! Modele sprężynowe często posiadają system stref, dzięki czemu zapewniają dopasowanie do krzywizn ciała i utrzymanie kręgosłupa w optymalnej linii, niezależnie od pozycji śpiącego.

Materace hybrydowe

Dużą popularnością cieszą się również materace kieszeniowo-piankowe. Konstrukcja hybrydowego materaca łączy różne rozwiązania, np. sprężyny kieszeniowe, piankę poliuretanową i lateks. Może zostać wzbogacona o dodatkowe warstwy i technologie. Lateks zapewnia doskonałą oddychalność, ma właściwości antyalergiczne i regulujące temperaturę ciała. Taki materac rekomendowany jest dla par, osób silnie pocących się w nocy oraz zwolenników spania w chłodniejszych warunkach.

Aby znaleźć idealny materac, warto udać się do stacjonarnego sklepu. Połóż się na materacu, zamknij oczy i poczuj, jak dopasowuje się on do Twojego ciała. Poczekaj kilkanaście minut. Jest Ci przyjemnie, nie odczuwasz bólu ani drętwienia kończyn? Prawdopodobnie to Twój ideał.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy