Reklama

Dom

Materace – jak znaleźć ten jedyny? Przegląd najchętniej wybieranych typów

Materiał Partnera
Dodano: 02.10.2023
Materace jak znaleźć ten jedyny Przegląd najchętniej wybieranych typów-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Codziennie budzisz się zmęczony, w ciągu dnia męczą Cię bóle pleców lub głowy, brakuje Ci motywacji, a kolejne kawy nie pomagają? Jeśli z Twoim zdrowiem wszystko jest w porządku, czas przyjrzeć się… materacowi. Jakie materace do spania są najlepsze? Zapraszamy na przegląd popularnych typów.

Dobrze dobrany materac to mocny sen i udany dzień

Zakup dopasowanego do potrzeb materaca nie jest prosty. Nie dość, że większość materaców w sklepach wygląda bardzo podobnie, to ich parametry techniczne niewiele mówią przeciętnemu konsumentowi. Wybór często jest więc przypadkowy i pada np. na produkt w promocji, najtańszy lub rekomendowany przez producenta łóżka. Do zakupu materaca warto dobrze się przygotować, ponieważ posłanie w znacznie większej mierze niż łóżko decyduje o jakości snu. Nowoczesny, dopasowany do potrzeb i sylwetki materac wspiera sen w ergonomicznej pozycji i w higienicznych warunkach. Już wiesz, że nadszedł czas na zmianę? Poznaj najchętniej wybierane materace i znajdź idealny wariant dla siebie.

Główne rodzaje materaców. Jakie są najlepsze do spania?

Do wyboru są różne rodzaje materaców. Ze względu na wypełnienie, można wyróżnić materace:

  • piankowe,
  • kieszeniowe,
  • hybrydowe
  • lateksowe,
  • bonellowe.

W ten sposób są podzielone materace w większości salonów, w tym w sklepie internetowym Agata. Wśród nich znajdują się wysokie i cienkie materace do spania, modele miękkie, średnio twarde i twarde. Wszystkie oferują korzyści dla konkretnych grup użytkowników. Dlatego nie da się jednogłośnie rozstrzygnąć, czy lepsze są sprężynowe, czy piankowe materace do spania. Każdy z nas ma inne preferencje i przyzwyczajenia i to, jakie materace do spania sprawdzą się konkretnej sypialni, jest kwestią indywidualną.

Materace piankowe do spania

Bardzo chętnie wybierane są materace piankowe, które produkuje się głównie z pianki poliuretanowej – materiału niezwykle lekkiego, wysoce elastycznego i higienicznego. Materac piankowy łatwo dopasowuje się do sylwetki użytkownika, nie odkształca się, nie przyciąga bakterii ani roztoczy. To jedyny rodzaj, który nadaje się do stosowania z podnoszonymi stelażami. Segment materaców piankowych obejmuje również modele z pianki termoelastycznej. Materiał ten gwarantuje idealne podparcie dla kręgosłupa w trakcie snu, ponieważ reaguje na nacisk i temperaturę ciała leżącego.

Materace kieszeniowe/sprężynowe

Materace sprężynowe, zwane też kieszeniowymi, zbudowane są ze sprężyn. Każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszonce wykonanej ze specjalnej tkaniny, więc pracuje niezależnie od pozostałych. Materac sprężynowy dobrze dopasowuje się do sylwetki użytkownika, jest ergonomiczny i trwały. Na każdy metr kwadratowy materaca może przypadać nawet kilkaset sprężyn! Modele sprężynowe często posiadają system stref, dzięki czemu zapewniają dopasowanie do krzywizn ciała i utrzymanie kręgosłupa w optymalnej linii, niezależnie od pozycji śpiącego.

Materace hybrydowe

Dużą popularnością cieszą się również materace kieszeniowo-piankowe. Konstrukcja hybrydowego materaca łączy różne rozwiązania, np. sprężyny kieszeniowe, piankę poliuretanową i lateks. Może zostać wzbogacona o dodatkowe warstwy i technologie. Lateks zapewnia doskonałą oddychalność, ma właściwości antyalergiczne i regulujące temperaturę ciała. Taki materac rekomendowany jest dla par, osób silnie pocących się w nocy oraz zwolenników spania w chłodniejszych warunkach.

Aby znaleźć idealny materac, warto udać się do stacjonarnego sklepu. Połóż się na materacu, zamknij oczy i poczuj, jak dopasowuje się on do Twojego ciała. Poczekaj kilkanaście minut. Jest Ci przyjemnie, nie odczuwasz bólu ani drętwienia kończyn? Prawdopodobnie to Twój ideał.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy