Reklama

Dom

Kryteria doboru kostki brukowej

Źródło: Pater Group
Dodano: 13.06.2024
kostka brukowa
kostka brukowa
Share
Udostępnij

Kostka brukowa to nieodłączny element wielu inwestycji, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych. Centrum Kamienia Drogowego i Budowlanego „Kruszywa Puterla” oferuje szeroki wybór wysokiej jakości kostki brukowej, dopasowanej do różnorodnych potrzeb klientów.

Zastanów się nad przeznaczeniem kostki brukowej

Decydujący wpływ na wybór grubości produktów ma obciążenie powierzchni. Tam, gdzie ruch jest dość niski i gdzie nie poruszają się cięższe pojazdy (np. samochody ciężarowe lub dostawcze), wystarczy cieńsza kostka. Z kolei w miejscach o intensywniejszym ruchu kołowym przyda się kostka brukowa o zdecydowanie większej grubości.

Magdalena Kurek – ceniona projektantka krajobrazu – podpowiada, że ścieżki ogrodowe i przydomowe najlepiej układać z mniejszych elementów. Można do tego wykorzystać np. Kostkę Kwintet. Na podjazdy idealne będą płyty betonowe; natomiast opatentowana, innowacyjna – cienka, a wytrzymała – Płyta Solo zwiększy estetykę modnych tarasów.

Dzięki bardzo szerokiej gamie asortymentu kostka brukowa Pater Group sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach.

Jak dopasować kostkę brukową do aranżacji domu i ogrodu?

Wygląd kostki brukowej ma kluczowe znaczenie dla estetyki całego otoczenia. Większe formaty – np. Kostka Teko – pasują do nowoczesnej aranżacji, często minimalistycznej. Z kolei mniejsze kształty – np. Kostka Piko – w wersji szlachetnej nadają się do stylu klasycznego bądź rustykalnego. Do takiego stylu tradycyjnego pasują też kostki o nieregularnych kształtach – np. Starobruk. Dzięki naszym produktom stworzysz ścieżki oraz podjazdy w antycznym klimacie.

Wybierając kostkę brukową do ogrodu, warto zwrócić uwagę również na dopasowanie kolorystyki do roślinności. Pnącza, kolorowe kwiaty i bujne krzewy świetnie wyglądają w połączeniu z ciepłą barwą kostki: zarówno jednolitą, jak i w wersji melanż. Z kolei kupując kostkę w mniej typowych – aczkolwiek oryginalnych – kształtach, można ułożyć zakręcone ścieżki, okręgi i inne fantazyjne wzory. Mając solidne i trwałe produkty, jedynym ograniczeniem będzie kreatywność i wyobraźnia klienta.

Oczywiście uwzględniliśmy również walory ekologiczne. Jeżeli projektujesz tereny zielone, które zachowają właściwy poziom wód gruntowych, warto wybrać ekologiczną kostkę ażurową, która będzie wodoprzepuszczalna i zwiększy retencję wody.

Oferujemy wiele różnych wzorów i kształtów, pozwalających na stworzenie unikalnych aranżacji przestrzeni. 

W naszym asortymencie Premium można znaleźć zarówno kostkę melanż, oferującą ciekawe połączenia kolorystyczne, jak i kostkę szlachetną, która wyróżnia się bardzo atrakcyjnym, eleganckim wykończeniem górnej warstwy. Oba te warianty kostki brukowej, jak i płyty betonowe, zdecydowanie podniosą walory estetyczne terenu wokół domu.

Po więcej informacji na temat kamienia i kruszyw oraz materiałów do ogrodów, na podjazdy i ogrodzenia zapraszamy do Centrum Kamienia Drogowego i Budowlanego „Kruszywa Puterla” mieszczącego się w Rzeszowie przy Alei Wyzwolenia 10. Tel. +48 694 614 861 , www. https://kruszywaputerla.pl/ , e-mail: piotr.puterla@wp.pl

W ofercie firmy „Kruszywa Puterla” znajdą Państwo szeroki asortyment kostki brukowej i granitowej, kamień murowy, materiały budowlane, grysy, kamienie ozdobne do ogrodów i dekoracji w różnorodnych formach i kolorach, kruszywa budowlane, otaczaki, skały, żwiry i piasek w atrakcyjnych cenach. Dysponujemy własnym taborem dostosowanym do potrzeb każdego klienta. Nasi doradcy służą fachową pomocą i profesjonalną poradą od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00 oraz w soboty w godz. 8.00-13.30. Zapraszamy.

Foto. Pater Group

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy