Dom

IV Otwarte Mistrzostwa Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Marszu na Orientację – 2023

Adam Cynk
Dodano: 31.08.2023
IMG_0308-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

W dniu 19 sierpnia 2023 r. odbyły się w Mucznem IV Otwarte Mistrzostwa PDK OIIB w Marszu na Orientację. Organizowana cyklicznie przez Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa impreza ma na celu integrację inżynierów związanych z budownictwem oraz aktywne spędzenie sierpniowej soboty w malowniczym zakątku Bieszczad.

Marsz na Orientację rozgrywany jest w 5 kategoriach: Okręgowe Izby Inżynierów Budownictwa, Firmy budowlane i Sponsorzy, OPEN i Rodzinna w dwóch kategoriach: dzieci do lat 10 i powyżej 10 lat.
W tym roku do Mucznego przyjechało ponad 400 osób, w tym ok. 60 dzieci, a na starcie stanęło 315 zawodników:

– 13 dwuosobowych załóg z 9 Okręgowych Izb Inżynierów Budownictwa,
– 53 załogi dwuosobowe wystawione przez Firmy budowlane i Sponsorów,
– 21 załóg w kategorii OPEN,
– załogi w kategorii Rodzinna: 15 (do lat 10) i 24 (powyżej 10 lat).

Zgromadzonych gości i uczestników przywitał przewodniczący Okręgowej Rady PDK OIIB Grzegorz Dubik wraz z osobami wchodzącymi w skład prezydium Rady.
Wśród przybyłych gości Polską Izbę Inżynierów Budownictwa reprezentował Prezes KR PIIB Mariusz Dobrzeniecki i wiceprezes KR PÌÌB Rafał Zarzycki, będący zastępcą przewodniczącego Dolnośląskiej OIIB, oraz sekretarz KR PIIB Tomasz Piotrowski.
W gronie gości byli również przedstawiciele 10 Okręgowych Izb Inżynierów Budownictwa, oraz Zastępca Nadleśniczego Tomasz Baran z Nadleśnictwa Stuposiany.


Mistrzostwa objęte były Patronatem Honorowym: Prezydenta Miasta Rzeszowa, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Rektora Politechniki Rzeszowskiej, Prezesa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, PZDW Rzeszów, Nadleśnictwa Stuposiany.

Partnerami wydarzenia była: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.


Patronat sprawowali: Katedra Konstrukcji Budowlanych, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Rzeszowie, Polskie Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Podkarpacki, Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Rzeszów.


Patronat medialny nad imprezą sprawowały: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów Nowiny, Nowiny24.pl, Poradnik Budowlany, Biznes i Styl, w.Bieszczady.pl, Czytaj Rzeszów, KorsoPodkarpacie24.pl, Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.


Mistrzostwa mogły się odbyć dzięki sponsorom: AJ Profibud Naróg Sp. K. , AudlTsecure Łukasz Piech, AWERS Sp. z o.o., BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., DOMRES Sp. z o.o., EL-BAL SYSTEM Ireneusz Bal, ELBUD Przemyśl sp. z o.o. sp.k., Elektro- Lift, Elektromontaż Rzeszów S.A., ELRES Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Modernizacyjne ELTECHMA Sp. z o.o., ERBUD International Sp. z o. o., Feba Sp. z o.o., Greinplast Sp. z o.o., Grupa HYDROSOLAR, Inżynieria Rzeszów SA., KARPAT-BUD Sp. z o.o., MarKa Ciepły Spółka Jawna, MOSTOSTAL WARSZAWA S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Rzeszowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie, PBI Infrastruktura, PLOMBIER Sp. z o.o. Sp. K., Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., PROMOST CONSULTING Sp. z o.o. Sp. K., Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie, Przedsiębiorstwo Robót Wodno – Kanalizacyjnych ROKAN Rość, RECTOR Polska Sp. z o.o., Rokton Sp. z o.o., SB Complex Sp. z o.o., Skyware Sp. z o.o., SOLBET KOLBUSZOWA S.A., STALMOST Sp. z o.o., STRABAG Sp. z o.o., STYROBUD B.T.K RADOMSCY, Systemy Ochrony Przeciwpożarowej Sp. z o.o., TECE Sp. z o.o., TEXOM Sp. z o.o., Dakar Toyota Rzeszów i Lexus Rzeszów, Ubezpieczenia dla inżyniera – Labrisk, VELUX POLSKA Sp. z o.o., VIDOK Sp. z o.o., Visbud-Projekt Sp. z o.o., Wolf Technoprojekt Sp. z o.o. Sp. K., WWFOOD.

Pełna informacja na stronie PDK OIIB:
https://inzynier.rzeszow.pl/index.php?&sRC=N&pageTarget=article&AIndex=PJMAR23&menId=93&mId=287&sMId=588

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy