Reklama

Dom

Ismelia długo kwitnie. Nadaje się na rabaty i balkony

Jadwiga Brzozowska
Dodano: 24.08.2020
51436_ism
Share
Udostępnij
Ismelia orzechowata nazywana bywa również trójbarwnym złocieniem albo pawim ogonem. Przyciąga owady i bardzo długo  kwitnie, co czyni ją wdzięcznym gościem w ogrodzie i na balkonie.

Roślina pochodzi z Afryki Północnej, dorasta do 60 cm wysokości, pięknie kwitnie i ma ciekawe nitkowate i pierzaste liście w kolorze szaro zielonym. Doskonale sprawdza się na kobiercach, kwietnych rabatach i tworzy ciekawy akcent kolorystyczny. Ismelię można również uprawiać w skrzynkach lub doniczkach na balkonie i ścinać do wazonu.
 
Ismelia jest rośliną jednoroczną, bardzo łatwą w uprawie, urośnie niemal na każdej glebie, żyznej, próchnicznej i umiarkowanie wilgotnej. Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowisku słonecznym. W handlu kupimy gotowe sadzonki oraz nasiona do wysiewu. Nasiona wysiewamy do gruntu pod koniec kwietnia lub do doniczki na początku marca. Rośliny zakwitają po 10 tygodniach i kwitną od końca maja do września.
 
Ismelia nie lubi suszy, należy regularnie podlewać ją i zasilać nawozem do kwitnących, gdyż jest  żarłoczna. Przekwitłe kwiatostany usuwamy systematycznie aby pojawiły się nowe. Gdy roślina całkowicie przekwitnie wyrzucamy ja na kompostownik.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy