Reklama

Dom

Meble ogrodowe – trendy wiosna lato 2019

Materiał Partnera
Dodano: 22.05.2019
45671_pexels-photo-238377-750x400
Share
Udostępnij
Sezon wiosenno-letni 2019 będzie dla pasjonatów mebli ogrodowych jeszcze ciekawszy niż ubiegłe lata. Projektanci proponują jeszcze wyraźniejsze rozejście się linii klasycznych i nowoczesnych, jednak większą uwagę niż wcześniej zwracają też na komfort. W ofertach pojawiają się i zmodyfikowane kolekcje z ubiegłych lat, i długo wyczekiwane nowości.

Klasyka staje się prawdziwą klasyką
Jeden z najlepiej widocznych trendów to spore uproszczenie kolekcji mebli z rattanu i drewna. W tym sezonie będą one stylizowane przede wszystkim na stosunkowo proste, ale nie lapidarne, co sprawi, że lepiej dopasują się do klasycznego ogrodu czy na nieduży taras. Wygodne krzesła, niewielkie stoliki, wszystkie wykonane na bazie prostych projektów, które jedynie w niektórych przypadkach zostały rozbudowane o specyficzne dla konkretnych marek motywy ozdobne. Dominują kolory naturalne, co świetnie licuje z modą na urządzanie ogrodów jako miejsc użytkowych lub naturalnych.

Nowoczesność będzie jeszcze wyraźniejsza
Na drugim biegunie znajdują się meble nowoczesne. Po kilku sezonach bezwzględnej dominacji minimalizmu i industrializmu, znów modne stają się bardziej skomplikowane, designerskie motywy. Wielopłaszczyznowe, trudne do opisania konstrukcje budowane są z myślą o estetyce i użyteczności. Materiały, które będą dominowały w kolekcjach nowoczesnych to w dalszym ciągu aluminium, szkło hartowane, technorattan. Sporo będzie też cienkich, lekkich i bardzo wytrzymałych laminatów odpornych na warunki atmosferyczne. Dominować będą jednak nadal spokojne kolory zbliżone do naturalnych, wzbogacone bielą i czernią, jak w kolekcjach prezentowanych na https://doramdesign.pl/.

Dużo modnych dodatków
Kolejny sezon wypoczynku w ogrodzie upłynie pod znakiem dodatków do mebli. Szczególnie duży będzie wybór poduszek, ale wielu producentów po raz pierwszy do swojej oferty wprowadza też kapy i kocyki, dzięki którym będzie można komfortowo spędzić w ogrodzie wieczór albo całą noc. Wartym uwagi dodatkiem będą pokrowce wodoodporne – te z roku na rok sprzedają się w coraz większej ilości. Szczególnie docenią ich skuteczność posiadacze mebli drewnianych i rattanowych. Godną zauważenia nowością – przynajmniej dla niektórych marek – są dywany. Wykonane tak, żeby wypoczynek na tarasie był jeszcze przyjemniejszy, są jednocześnie najtańszym sposobem na proste i efektowne wykończenie chłodnych płytek tarasowych.

Jeszcze więcej kolorów
Tym, co najbardziej zwraca uwagę, jest jeszcze większy niż w ubiegłych sezonach, wybór wersji kolorystycznych i dotyczy to zarówno mebli, jak i tkanin wykorzystywanych do szycia poduszek czy koców. Dominują barwy żywe: pomarańczowa, zielona, żółta, jednak nie zabraknie też pastelowych odcieni dla miłośników nieco bardziej stonowanych aranżacji i klasycznej bieli. Ciekawostką jest mniejsza popularność czerni – w ubiegłych sezonach była dostępna prawie dla każdego nowoczesnego zestawu, a w tym roku całkiem sporo jest wyjątków. Zyskuje na tym różnorodność, ale miłośników ciemnych kolorów też trzeba uspokoić – wybór jest może odrobinę mniejszy niż w ubiegłym sezonie, ale wciąż spory.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy