Reklama

Dom

Nowości w ofercie Greinplastu

materiał promocyjny
Dodano: 20.03.2013
3124_greinplast
Share
Udostępnij
Tuż przed nowym sezonem Greinplast uzupełnia swoją ofertę i to aż o kilkanaście produktów. Nowością są m.in. systemy hydroizolacyjne, dzięki którym będzie można budować trwałe balkony i tarasy. W ten sposób firma po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Ofertę Greinplastu uzupełnia przede wszystkim grupa produktów do hydroizolacji. Pierwsza to hydroizolacja standardowa przeznaczona na balkony, tarasy, do piwnic, tam gdzie ciśnienie wody nie oddziałuje dłuższy czas na powierzchnię. Natomiast druga hydroizolacja – dwuskładnikowa wysokociśnieniowa – może być zastosowana na powierzchniach, na które woda oddziałuje przez dłuższy czas, np. zbiorniki, baseny albo głębsze piwnice. Obie te hydroizolacje będą składnikami systemu balkonowego i tarasowego oferowanego przez firmę.

Balkon i taras na lata

– To odpowiedź na potrzeby rynku. Dotychczas balkony i tarasy najczęściej były wykonywane w niewłaściwy sposób – mówi Jan Pilch, doradca techniczny w Greinplast, sp. z o.o. – Po części wynikało to z niewiedzy, ale większym problemem były koszty takich rozwiązań. Zazwyczaj wybierano najtańsze rozwiązania, a tymczasem, aby właściwe go wykonać trzeba to zrobić wielowarstwowo i nasz system jest odpowiedzią na takie potrzeby. Jest to zestaw materiałów Greinplast i materiałów uzupełniających, który umożliwia wykonywanie balkonów lub tarasów trwale. Od przygotowania płyty betonowej zaczynając, poprzez wykonanie na niej spadku jastrychem wyrównującym szybkowiążącym (Greinplast JWF), aż po uszczelnienie hydroizolacją dwuskładnikową standardową albo hydroizolacją dwuskładnikową wysokociśnieniową. Do tego są specjalne listwy aluminiowe, które umożliwiają odprowadzenie wody poza balkon, maty drenażowe, taśmy uszczelniające. W ten sposób oferujemy cały komplet materiałów do budowy balkonu czy też tarasu we właściwy sposób.

Ofertę tej grupy produktów uzupełnią trzy hydroizolacje bitumiczne i grunt pod nie. Grunt (Greinplast UB), który może być stosowany pod hydroizolację lub na powierzchnie, na które będzie przyklejany styropian lub inny materiał termoizolacyjny. Hydroizolacja wodna typu dysperbit (Greinplast IBW) umożliwia wykonanie hydroizolacji np. fundamentów, ale nadaje się również do izolacji dachów z pap. Z kolei hydroizolacja wodorozcieńczalna (Greinplast IBS) może być stosowana zarówno jako hydroizolacja, ale też jako materiał do przyklejania do powierzchni ociepleń, styropianu lub styroduru. Natomiast hydroizolacja rozpuszczalnikowa (Greinplast IBR) umożliwia klejenie papy do podłoży betonowych i papy do papy, wykonywanie przeciwwodnych hydroizolacji podziemnych części budowli oraz  przyklejanie ociepleń w niższych temperaturach.

Szpachle, kleje i zaprawy
 
– Wprowadzamy też szpachlę polimerową (Greinplast SAS), która wyśmienicie nadaje się do łączenie płyt kartonowo-gipsowych, ale nadaje się też do szpachlowania dużych powierzchni i szpachlowania z wykorzystaniem agregatu. Opracowaliśmy także dwa nowe kleje do przyklejania płytek, różnego rodzaju okładzin ceramicznych. Klej na białym cemencie typu elastycznego (Greinplast PME) służy do przyklejania naturalnych okładzin, jak marmur, kamień ozdobny itd., co ważne – można go stosować przy ogrzewaniu podłogowym. Natomiast klej elastyczny (Greinplast PE-LD), również nadający się na ogrzewanie podłogowe, ale z dodatkowymi cechami i parametrami np. spływ, czyli obsuwanie się płytki po przyklejeniu na ścianę, jest mniejszy niż w przypadku kleju standardowego – wymienia Jan Pilch.

W ofercie jest też zaprawa wyrównująca szybkowiążąca (Greinplast ZWF), która umożliwia wyrównywanie powierzchni pod okładziny ceramiczne na powierzchniach pionowych oraz jastrych grubowarstwowy (Greinplast JP), czyli gotowa wylewka, którą wystarczy wymieszać i można wykonać grubszą powierzchnię.
 

Więcej informacji na stronie www.greinplast.pl oraz w CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA pod bezpłatnym numerem telefonu 800 415 999 (godziny pracy infolinii w dni powszednie od 7:00 do 15:00).

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy