Reklama

Dom

Aranżacja nowego mieszkania – jak się za nią zabrać?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 11.08.2023
biznesistyl.pl-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Aranżacja wnętrz stanowi jedną z najprzyjemniejszych części przeprowadzki do nowego mieszkania lub domu. Każdy, kto lubi eksperymentować, inspiruje się czasopismami tematycznymi z dziedziny projektowania wnętrz, dekorowania, gospodarowania przestrzeni, z pewnością podejdzie do tego zadania z niemałym zapałem. Jednak co mają zrobić osoby, które niekoniecznie wiedzą, czego chcą? Warto sprawdzić, w jaki sposób można zaaranżować mieszkanie.

Jakie style są teraz w modzie?

Zacznijmy od stylu. Jeszcze dwie dekady temu Polacy stawiali na typowy miszmasz meblościanek, krzeseł, tapet i kolorów. Dziś, kiedy sklepy proponują nam zróżnicowaną ofertę mebli i dodatków, czasem wręcz maleńkich detali, warto zastanowić się, w jakim konkretnie stylu chcielibyśmy urządzić mieszkanie. Nieustanną popularnością cieszą się style polegające na minimalistycznym podejściu do aranżacji przestrzeni, wśród nich zaliczymy styl nowoczesny cechujący się prostotą i surowością, a za dekoracje biorące sobie poduszeczki i obrazy z geometrycznymi motywami, a także styl skandynawski wyróżniający się wykorzystaniem jasnych barw ścian i mebli. Przy stylu nowoczesnym i skandynawskim można pomyśleć o wykorzystaniu lameli, ponieważ lamele ścienne (drewniane listwy dekoracyjne) wprowadzają do wnętrz interesujący design i przytulność. Skoro o przytulności mowa, fanów rodzimej kultury i folkloru na pewno nie zaskoczy fakt, że dużą popularnością cieszy się tak zwany styl rustykalny. W skrócie, chodzi oczywiście o taki dobór mebli i dekoracji, aby gość miał wrażenie, że wchodzi do przytulnej, ciepłej chaty, żywcem wziętej z uroczego filmu, którego akcja dzieje się na wsi. Innym stylem, który bardzo sobie cenią fani historycznych rozwiązań, jest tak zwany styl klasyczny, wyróżniający się uniwersalnością, ponadczasowością i elegancją nawiązującą do dziewiętnastowiecznych willi arystokracji: ozdobne toaletki, lustra, jasne kolory, kominek ozdobiony bibelotami są wyznacznikami tego stylu.

Kolory ścian – na jakie barwy się zdecydować?

Nawet jeżeli niekoniecznie trzymamy się danego stylu, a po prostu chcemy mieć ładne meble i funkcjonalnie zaprojektowaną przestrzeń, niewątpliwie powinniśmy pomyśleć o kolorach ścian. Jak pewnie wiemy, barwy mają ogromne znaczenie w życiu człowieka. Najlepiej celować w te, które lubimy. Oczywiście pamiętajmy, że czerwone ściany w sypialni nie będą dobrym pomysłem, gdyż ten kolor pobudza mózg do pracy. Zawsze sprawdzą się delikatne, pastelowe, jasne kolory. Im jaśniejszy kolor ścian, tym większy będzie się wydawać pokój, dlatego nie jest zalecane, aby w ciasnych przestrzeniach wybierać ciemne barwy, gdyż optycznie jeszcze bardziej zmniejszą pokoje. Sposobów na to, jak samemu zabrać się do prac remontowych, dowiemy się między innymi z Aleo.com.

Dekoracje to także istotny element

Ostatnią kwestią jest kwestia dekoracji. Na dekoracje składają się rośliny, doniczki, świece, oświetlenie, naczynia, wazony i kwiaty, wszelkie pamiątki i zdjęcia, które chcielibyśmy trzymać na widoku. Takie dodatki są istotnym aspektem aranżacji wnętrz – to one nadają im ostatecznego rysu. Musimy tylko pamiętać o rozsądku i umiarze, gdyż w zbyt dużych ilościach dekoracje mogą zacząć zagracać nam przestrzeń mieszkaniową. Więcej o aranżacji wnętrz znajdziemy np. na stronie https://mylomza.pl/artykul/aranzacja-wnetrz/1453666.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy