Reklama

Biznes

Wiesław Buż jedynką Nowej Lewicy do Sejmu z Rzeszowa

Aneta Gieroń
Dodano: 19.08.2023
Wiesław Buż. Fot. Leszek Szymański/PAP
Wiesław Buż. Fot. Leszek Szymański/PAP
Share
Udostępnij

Zarząd Nowej Lewicy zatwierdził w piątek listy wyborcze do Sejmu i Senatu. Jedynką na liście w Rzeszowie jest Wiesław Buż, obecny poseł Lewicy. W Krośnie – Łukasz Rydzik.

Jak zapowiedział współprzewodniczący Nowej Lewicy, Robert Biedroń, na listach będą różnorodne środowiska.

– Znajdą się na nich nie tylko przedstawiciele koalicyjnych partii lewicowych (Partia Razem, Unia Pracy, PPS, SDPL), ale także przedstawicielki i przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych: Obywateli RP, KOD-u,  Strajku Kobiet – mówił Biedroń i zaznaczył, że na listach zajdzie się wiele młodych osób m.in. z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, przedstawiciele samorządu i osoby związane ze związkami zawodowymi.

Nowa Lewica na Podkarpaciu

66-letni Wiesław Buż jest jedynką na liście z okręgu nr 23. W przeszłości radny Rzeszowa, w 2019 roku po raz pierwszy został posłem z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Dwójka na rzeszowskiej liście przypadła Patrycji Pawlak-Kamińskiej, współprzewodniczącej rzeszowskiej Lewicy. Z trójką wystartuje Agnieszka Itner – na liście Nowej Lewicy reprezentuje partię Razem.

Na czele listy nr 22 (Krosno) znalazł się 36-letni Łukasz Rydzik. Sekretarz biura Lewicy w Sejmie, członek zarządu krajowego Nowej Lewicy, wiceprzewodniczący Podkarpackiej Nowej Lewicy, asystent europosła Roberta Biedronia i szef jego biura poselskiego w Krośnie. Rydzik pochodzi z Oleszyc.

W okręgu nr 22 na miejscu drugim znalazł się Gabriel Zajdel, sekretarz podkarpackiej Lewicy. Trójka przypadła Wiktorii Barańskiej z Partii Razem.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy