Reklama

Biznes

Areszt dla sprawców, którzy postrzeli mieszkankę Rzeszowa

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 18.07.2022
65148_policja
Share
Udostępnij
Dwaj mężczyźni, obaj w wieku 24 lat pochodzący z Podkarpacia, sprawcy postrzelenia 23-letniej mieszkanki Rzeszowa usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa i naruszenia nietykalności cielesnej. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla obu mężczyzn, z których jeden  jest mieszkańcem Tarnobrzega, a drugi pochodzi z powiatu rzeszowskiego. Grozi im dożywocie.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski, w miniony piątek 23-latka, wraz z rodzicami chciała odebrać od lokatorów klucze do wynajmowanego mieszkania przy ulicy Siemiradzkiego w Rzeszowie. Nikt jednak nie otwierał drzwi, dlatego właścicielka lokalu wezwała ślusarza. Wtedy też Mateusz M. rozpylił gaz pieprzowy, a Sebastian S. strzelił z pistoletu. Kula trafiła córkę właścicieli mieszkania w ramię i brzuch. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie, gdzie przeszła operację. Jej stan jest bardzo poważny – kobieta jest w śpiączce farmakologicznej, a jej przyjaciele apelują o oddawanie krwi B Rh(-).
 
Obaj mężczyźni posiadali pozwolenie na broń i nie byli dotychczas karani. Zostali zatrzymani na miejscu zdarzenia, ale nie przyznają się do winy. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Rzeszowie  zdecydował o zastosowaniu na 3 miesiące aresztu. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy