Reklama

Biznes

Rekordowa liczba zgłoszeń do RBO Rzeszowa

Aneta Gieroń
Dodano: 29.07.2023
Fot. Tadeusz Poźniak
Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

161 propozycji zadań zgłosili mieszkańcy do przyszłorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rozpocznie się 8 września.

Swoje pomysły rzeszowianie zgłaszali od 4 lipca. W tym czasie do Urzędu Miasta Rzeszowa wpłynęło ich 161. Najwięcej – 75 złożono w kategorii III, która zawiera działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. 65 projektów to zadania kategorii II, czyli budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej. 21 pomysłów złożono do kategorii I, skupiających inwestycje w budowę, modernizację lub remont infrastruktury miejskiej.

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023

Zgodnie z harmonogramem RBO przyjętym przez Radę Miasta Rzeszowa do 18 sierpnia potrwa weryfikacja złożonych projektów. 21 sierpnia ma być gotowa lista projektów dopuszczonych do głosowania. Do 28 sierpnia mieszkańcy będą mogli składać ewentualne skargi na niedopuszczenie projektów do głosowania.

Głosowanie rozpocznie się 8 września i potrwa do 8 października, a wyniki mają być znane 13 października.  

Budżet obywatelski jest realizowany w Rzeszowie od 2014 roku. W tym czasie jego kwota wzrosła z 5 mln zł, do ponad 9,4 mln zł przewidzianych na realizację zadań w przyszłym roku. W ciągu ostatnich 7 lat z RBO wykonano aż 262 inwestycje. Wszelkie informacje na temat RBO można znaleźć na stronie internetowej http://www.rbo.erzeszow.pl.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy