Reklama

Biznes

Przebudowa Warszawskiej zakończona. Za 33 mln zł

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 19.12.2023
 • Otwarcie przebudowanej ulicy Warszawskiej.                                      Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Otwarcie przebudowanej ulicy Warszawskiej. Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Share
Udostępnij

Zakończyła się przebudowa ulicy Warszawskiej w Rzeszowie, której przebudowa kosztowała ponad 33 mln zł. Droga została poszerzona do czterech pasów ruchu, wybudowano chodniki i drogi rowerowe oraz przebudowano skrzyżowanie ul. Warszawskiej z Myśliwską wraz z przejazdem kolejowym. A skoro ulica Warszawska nie mogło zabraknąć pięknej, zabytkowej Warszawy wyprodukowanej w 1958 roku.

– Finisz prac nastąpił w okresie przedświątecznym, więc można powiedzieć, że jest to taki symboliczny prezent pod choinkę dla mieszkańców. Ta inwestycja była bardzo ważna, dała komfortowe wpięcie drogowe miejskiego układu komunikacyjnego do tego międzynarodowego, czyli autostrady A4. Realizacja inwestycji, to oczywiście nie tylko poszerzenie drogi, ale m.in. także nowe ścieżki rowerowe, chodniki, oświetlenie, przebudowane skrzyżowania – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas oficjalnego zakończenia inwestycji. Przy okazji prezydent podziękował mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość, wykonawcy – firmie Strabag za sprawne wykonanie zadania, Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie za współpracę.

 – Przypomnę, że inny odcinek, będący przedłużeniem naszej ul. Warszawskiej w kierunku węzła Rzeszów Północ autostrady A4, przebudowywało starostwo. Do tamtej inwestycji Rzeszów dołożył ponad 11 mln zł. Natomiast odcinek drogi, który oficjalnie oddajemy do użytku kosztował 33,5 mln zł – dodał prezydent Rzeszowa.

Przebudowa ok. 940 metrów ulicy Warszawskiej w Rzeszowie

– Przebudowany został odcinek ul. Warszawskiej o długości ok. 940 metrów. Droga została poszerzona do czterech pasów ruchu. Wybudowane zostało prawie 2 kilometry chodników, 670 metrów ciągu pieszo-rowerowego, 280 metrów ścieżek rowerowych – wyliczał Marcin Michalewicz, dyrektor finansowy oddziału firmy Strabag w Rzeszowie. – Ważnym elementem zadania była przebudowa skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Myśliwską, gdzie zamontowana została sygnalizacja świetlna. Rozbudowane zostały także odcinki ulic Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej, powstało nowe oświetlenie drogowe oraz kanalizacja deszczowa.

Jednocześnie miasto przygotowuje się już do kolejnej inwestycji drogowej, która domknie układ komunikacyjny na północy miasta.

 – Nowa droga poprowadzi od ul. Warszawskiej do strefy przemysłowej Dworzysko. Na to zadanie udało nam się zdobyć potężne dofinansowanie, 250 mln zł. Ta inwestycja jest już przygotowywana – mówił Konrad Fijołek.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy