Reklama

Biznes

Jak podaje portal Mightytips.pl, rośnie popularność hazardu

Artykuł sponsorowany
Dodano: 13.12.2021
58489_obraz1_edited-resizer-750
Share
Udostępnij
W Polsce gry losowe cieszą się niesłabnącą sławą. – Z każdym rokiem przychody z hazardu są coraz większe – zwraca uwagę ekspert Mightytips.pl. 

Jak wiele jest wart krajowy rynek hazardowy? Eksperci szacują go na około 40 miliardów złotych, oczywiście pomijając szarą strefę istniejącą na rynku stacjonarnym. Co warto podkreślić – tylko nielegalna część branży online to obroty rzędu ponad 13 miliardów złotych. To tylko pokazuje że Polacy coraz chętniej korzystają z gier losowych i co więcej, jeśli oferta wśród legalnych firm będzie niewystarczająca, gracze skorzystają również z usług podmiotów nielicencjonowanych. 
 
Z czego to wynika? To zagadnienie wyjaśnia ekspert serwisu Mightytips.pl, Irenka Zając. – To zasługa między innymi poprawy sytuacji materialnej Polaków w ostatnich latach. Zarabiamy więcej, a więc stać nas na to, by na rozrywkę poświęć kilka dodatkowych złotówek, w tym na hazard, który nad Wisłą cieszy się sporą popularnością.
 
Oczywiście dzięki smartfonom oraz dużej dostępności do internetu, z gier hazardowych możemy korzystać niemal wszędzie i o każdej porze. Na plus przychodów działa także fakt, że ostatnimi laty legalny hazard w Polsce rośnie w siłę, a to dzięki nowelizacjom ustaw liberalizujących w tym zakresie prawo.
 

Czy hazard internetowy jest legalny w Polsce?

Oczywiście nie każda gra losowa w naszym kraju jest dozwolona, niemniej wybór jest dość spory. Na pierwszym miejscu popularności plasują się gry liczbowe, które zostały zmonopolizowane przez Totalizator Sportowy. Po ich gry sięga aż 84 procent graczy (czyli regularnie korzystających z gier hazardowych) i nie-graczy (osoby grające wyłącznie okazjonalnie). – Ta pozycja jest w pełni uzasadniona, bo gry Totalizatora Sportowego to proste zasady, niewielkie kwoty i często oszałamiające wręcz wygrane – zauważa Irenka Zając, o której przeczytacie tutaj
 
Pula nagród robi tutaj ogromne wrażenie, co wyraźnie kusi polskie społeczeństwo. Aż 65 procent grających przyznaje, że robi to wyłącznie po to, by poprawić swoją sytuację materialną. Może się okazać, że to najprostsza droga do osiągnięcia niebywałego sukcesu finansowego. 
 
Totalizator Sportowy posiada pokaźną liczbę marek produktowych, z których na co dzień korzystają setki tysięcy Polaków: 

�� Lotto
�� Euro Jackpot
�� Ekstra
�� Multi Multi
�� Mini Lotto
�� Kaskada
�� Super szansa
�� Zdrapki 
�� Keno
�� Szybkie 600 
�� Gierki
 

Hazard w Polsce 2021 roku ze słabnącymi, aczkolwiek nadal mocnymi konkursami SMS

Polacy wciąż dużą estymą darzą konkury telewizyjne, które polegają na przykład na wysłaniu SMS-a lub dodzwonieniu się do organizatorów. Ten rodzaj gier losowych traci na zainteresowaniu, niemniej wciąż cieszy się w naszym kraju dużą popularnością na poziomie 30 procent. Trzecie miejsce podium we wskaźnikach popularności przypada zakładom bukmacherskim, które znajdują się w opozycji do gier liczbowych. 
 
 
Typowanie zdarzeń sportowych wymaga wiedzy, doświadczenia, predyspozycji oraz dużej ilości czasu. Generalnie wymagają od nas nie tylko wkładu finansowego, ale też merytorycznego, a przy tym wysokość wygranych nie jest tak oszałamiająco wysoka jak w przypadku na przykład Euro Jackpot, w ramach którego można wygrać nawet kilkaset milionów złotych. 
 
Mimo to, nowi bukmacherzy w Polsce rokrocznie notują wśród gier hazardowych najwyższe przychody, a ponadto, według licznych badań, wygrana u „buka” sprawia graczom najwięcej przyjemności. Jeśli chodzi o wskaźniki popularności, w naszym kraju po zakłady sportowe sięga tylko 13 procent graczy i nie-graczy. Na kolejnych pozycjach są gry na automatach do gry o małej wygranej, salony gier i kasyna i wiele innych. 

Hazard online w Polsce 2022 roku, czyli potężna szara strefa 

W ostatnich latach ogromną popularność zdobyły gry losowe online, z których możemy korzystać na przykład za pośrednictwem przeglądarek. Wystarczy uruchomić dowolna wyszukiwarkę i wpisać odpowiednie hasła kluczowe, by zaraz przenieść się na karty z setkami propozycji gier hazardowych online, z czego znaczna większość działa na terenie Polski nielegalnie.
 
Oczywiście firmy oferujące nielicencjonowane gry losowe są poza zasięgiem polskich służb oraz instytucji, bo zwykle są ulokowane zagranicą. Choć Państwo stara się blokować poszczególne serwisy internetowe, na ich miejscu pojawiają się nowe. – Od razu na myśl przychodzą nam syzyfowe prace. To się nie kończy, bo w grze jest zbyt wiele pieniędzy – wyjaśnia Irenka Zając. 
 
Co prawda organy państwowe próbują zniechęcać do nielegalnych kasyn internetowych swoich obywateli na przykład poprzez dotkliwe kary. Jednak i w tym przypadku Państwo nie ma w rękach zbyt wielu argumentów, bo grający zaczęli korzystać z serwerów VPN, płacą obcą walutą lub kryptowalutami. Każde z tych działań nie pozostawia w internecie śladów sprawiając, że jesteśmy w sieci anonimowi i znacznie mniej podatki na wpadkę. 
 
Funkcjonowanie w naszym kraju szarej strefy ogranicza wpływy do Skarbu Państwa. Polska traci miliardy i w 2022 roku to się raczej nie zmieni. Warto zauważyć, że tylko w 2020 roku finanse publiczne straciły 594 miliony złotych z samego podatku od gier. Szara strefa to ponad 12 miliardów złotych wygenerowanego obrotu, co stanowi ponad 40 procent całkowitego obrotu w ramach gier hazardowych nad Wisłą.
 
Oczywiście legalna część branży apeluje do władz o skuteczne działania, celem których będzie zminimalizowanie przychodów nielicencjonowanych firm (między innymi poprzez blokowanie takich serwisów), ale do ogłoszenia pełnego sukcesu jeszcze daleka droga. – To rynek bardzo dochodowy, ale jednocześnie niezwykle podatny na działania szarej strefy. I można się spodziewać, że ta w przyszłych latach będzie się powiększać – wyjaśnia Irenka Zając z Mightytips.pl.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy