Reklama

Biznes

Pogórze Dynowskie w smartfonie

Aneta Gieroń
Dodano: 10.07.2014
13515_Dynow_1
Share
Udostępnij
Powstała aplikacja „Pogórze Dynowskie” zawierająca najważniejsze, najciekawsze i najbardziej aktualne informacje na temat tamtejszej okolicy: historię, atrakcje turystyczne, szlaki piesze i rowerowe, wskazówki praktyczne np. numery alarmowe, adresy itd. Dzięki niej mamy w kieszeni mobilne ABC turysty, czyli przewodnik w smartfonie. Darmowa aplikacja dostępna jest na stronach App Store, Google Play oraz przez tagi związane z turystyką.  
 
Wystarczy zeskanować QR cod, a w smartfonie wyświetlają się nam informacje z miejsca, w którym jesteśmy na Pogórzu Dynowskim; zaś opcja „Dynów live” (czyli rozszerzonej rzeczywistości) – poprzez zeskanowanie kamerą obiektu, znajdującego się w naszym zasięgu (niekoniecznie zasięgu wzroku) – pozwala natychmiast uzupełnić wiedzę na jego temat, dzięki załadowaniu się danych z bazy aplikacji. Ta ostatnia technologia jest obecnie jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań mobilnych w Polsce, na Podkarpaciu po raz pierwszy wykorzystana właśnie w smartfonowym przewodniku „Pogórze Dynowskie”.
 
Aplikacja stworzona została przez rzeszowską firmę MobiTouch, a powstała w ramach projektu „Nowoczesne narzędzia wsparcia rozwoju turystyki dla małych destynacji turystycznych w Polsce (Pogórze Dynowskie) i na Słowacji (okres Svidnik)”, współfinansowanego przez Unię Europejską. W jej realizację zaangażowały się także: gmina Dubiecko, Związek Gmin Pogórza Dynowskiego, Stowarzyszenie Pro Carpathia oraz Agencję Rozwoju Regionalnego ze Świdnika.
 
Aplikacja stwarza również możliwość interakcji – każdy użytkownik może wypowiedzieć się na temat tego, co jest warte zobaczenia, może oceniać i podpowiadać innym miejsca, w których był na pogórzu. Co ważne, korzystanie z aplikacji możliwe jest także wtedy, gdy nie mamy dostępu do Internetu, co jest sporym atutem, gdy w trakcie wędrówek po Pogórzu Dynowskim możemy mieć problem z połączeniem się z siecią. 

Z aplikacji mogą korzystać użytkownicy systemów operacyjnych: iOS i Android. Pobranie jej jest darmowe, a szukać jej można na stronach App Store, Google Play oraz przez tagi związane z turystyką.  
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy