Reklama

Biznes

Lotnisko w Jasionce ma nowe logo

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 11.06.2024
Fot. Archiwum Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka
Fot. Archiwum Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka
Share
Udostępnij

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów ma nowe logo. To nawiązanie do lotnictwa i historii błogosławionej Rodziny Ulmów, której imię lotnisko nosi od kilku miesięcy.

Poprzedni znak graficzny portu lotniczego w Jasionce obowiązywał od 2007 roku i był związany z herbem Rzeszowa. Nowe logo skupia się na całym regionie.

Fot. Materiały prasowe

Nowy znak, który obowiązuje od 10 czerwca symbolizuje innowacyjność, nowoczesność i zaangażowanie w tworzenie najlepszych rozwiązań dla pasażerów oraz partnerów biznesowych.

Inspiracją historia Rodziny Ulmów

Logo zaprojektowała pracownia Gravite Design z Olsztyna, specjalizująca się w identyfikacji wizualnej, doradztwie marketingowym i skutecznej komunikacji. Inspiracją do stworzenia logotypu w tej postaci była historia błogosławionej Rodziny Ulmów – bohaterów, którzy podczas  II wojny światowej ratowali Żydów, poświęcając własne życie.

– Znak lotniska przenosi nas w świat symboliki głęboko zakorzenionej w tożsamości Podkarpacia. To nie tylko symbol lotniska. To emblemat historii regionu i wartości – opowiada Mateusz Obarek, dyrektor Artystyczny Gravite Design. – W logo odnajdziemy też symbolikę ptaka i samolotu.  Kodujemy tu wieloznaczny przekaz; duch wolności, komfort mobilności oraz determinacja w pokonywaniu barier. Symbolicznie zakodowany w znaku gołąb przypomina o idei pokoju, a jednocześnie nawiązuje do odwagi i poświęcenia rodziny Ulmów.

– Chcemy, aby aktualna  identyfikacja wizualna odzwierciedlała misję spółki, która stale się rozwija i podąża za najnowszymi trendami, nie zapominając o wartościach regionu – dodaje Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy