Reklama

Biznes

Kandydaci PSL do sejmiku podkarpackiego

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 08.03.2024
Dr n. med. Dariusz Sobieraj. Fot. Archiwum prywatne
Dr n. med. Dariusz Sobieraj. Fot. Archiwum prywatne
Share
Udostępnij

W najbliższych wyborach samorządowych o mandaty radnych sejmiku województwa podkarpackiego PSL będzie walczył na wspólnych listach z Polską 2050. Ludowcy dostali trzy „jedynki” w pięciu okręgach.

Liderami list są: Jan Tarapata w okręgu nr 2, obecny radny PSL w sejmiku; Tadeusz Zych w okręgu nr 3, historyk z Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyrektor Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu oraz dr Dariusz Sobieraj w okręgu nr 5, radny sejmiku, kierownik Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie.

Kto na “jedynkach” PSL do sejmiku województwa

Na Podkarpaciu jest 5 okręgów do sejmiku województwa. W okręgu obejmującym m.in. Przemyśl z 2. miejsca na liście Trzeciej Drogi startować będzie działaczka PSL Małgorzata Dachnowicz. Liderem tej listy ma być osoba wskazana przez Polskę 2050. Na razie nikt nie został wybrany. Z okręgu obejmującego m.in. Mielec i Dębicę liderem listy będzie dotychczasowy radny PSL w podkarpackim sejmiku Jan Tarapata, z 2. miejsca w tym okręgu kandydować będzie Wiesław Lada.

Tarapata, Zych i Sobieraj liderami PSL

W okręgu obejmującym m.in. Krosno i Sanok liderem listy będzie obecny radny PSL w sejmiku, dr n. med. Dariusz Sobieraj. Natomiast w okręgu rzeszowskim liderem PSL będzie działacz PSL z Podkarpackiej Izby Rolniczej Zbigniew Micał, który startować ma z 2. miejsca. Pierwsze obsadzi Polska 2050. W ostatnim okręgu, obejmującym m.in. Tarnobrzeg, listę otwierał będzie historyk Tadeusz Zych.

To są osoby wiarygodne z dużym umocowaniem społecznym. Dzisiejsze notowania wskazują, że Trzecia Droga może liczyć na ok. 20 proc. poparcia. Gdyby przeliczyć to na mandaty możemy dostać ich 8, obecnie mamy 3. Idziemy do zwycięstwa po to, aby realizować misję posługi publicznej, samorządowej, wsłuchując się w potrzeby mieszkańców Podkarpacia – twierdzi Adam Dziedzic, poseł PSL, szef PSL-u na Podkarpaciu.

Okręg nr 1

2. Zbigniew Micał

3. Krzysztof Ignaczak

5. Monika Leniart-Stabak

7. Kazimierz Błoński

9. Małgorzata Rymanowska

Okręg nr 2

1. Jan Tarapata

2. Wiesław Lada

4. Władysław Tabasz

7. Teresa Kiepiel

Okręg nr 3

1. Tadeusz Zych

2. Piotr Nawrocki

3. Barbara Lubas

4. Tomasz Siedlecki

5. Barbara Zyga

6. Angelika Rozmus

Okręg nr 4

2. Małgorzata Dachnowicz

3. Mieczysław Kasprzak

5. Krystian Naparty

7. Małgorzata Flis

Okręg nr 5

1. Dariusz Sobieraj

3. Dorota Łukaszyk

6. Małgorzata Buba

8. Gabriela Bałut

10. Grażyna Borek

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy